„Na české poměry je to velmi slušná účast zvláště za situace, kdy se do závodu mistrovství přihlásí jen 11 závodníků a do evropského šampionátu dvaadvacet," konstatoval tiskový mluvčí Petr Eliáš.

V úvodním závodě ME SM2 využil svou startovní pozici ze sobotních rozjížděk Milan Sitnianský, který k radosti českých fanoušků do cíle přijel na prvním místě před Devonem Vermulenem (Holandsko) a Toni Klemem z Finska.

V prvním závodě světového šampionátu (S2) se nepodařilo využít startovní pozice Pavlu Kejmarovi, který po polovině závodu upadl, a do cíle dojel na pátém místě. Vítězství pro sebe utrhl Mauno Hermunen z Finska před Thomasem Chareyre a Adrienem Chareyre z Francie.

Druhý závod S2 musel být po pádu jezdce Zdeňka Jaroše restartován. Z vítězství se i ve druhém závodě radoval Milan Sitnianský na stroji TM, druhé místo patřilo Toni Klemovi z Finska s motocyklem KTM, na třetím místě skončil jeho krajan Asseri Kingelin na Aprilii.

Druhá jízda MS (S1) poznamenala předčasný start českého závodníka Tomáše Trávníčka, který byl potrestán penalizací 5 vteřin stop and go. Ani zde nenašel přemožitele fenomenální Fin Mauno Hermunen s motocyklem TM, čímž obhájil loňské vítězství a současně se dostal do vedení celého šampionátu MS. Druhé místo patřilo Christianu Ravagliovi z Itálie a na 3. dojel Thomas Chareyre.