Po deseti letech se do Starých Splavů vrací tenisové hvězdy. Pořadatelé lákají na velkou podívanou. Týdenní turnaj nabídne světové hráčky tenisu.

Hrát se bude o dotaci 25 tisíc amerických dolarů a patronkou turnaje bude opět bývalá přední světová hráčka, mnohonásobná vítězka FED Cupu grandslamových čtyřher Helena Suková.

Turnaj začne už zítra v 10 hodin na tenisovém hřišti ve Splavech dvoudenní kvalifikací. V té se může představit maximálně 48 hráček, ze kterých postoupí nejlepších osm do hlavní soutěže dvouhry, která začne v úterý 6. června.

Na obnově turnaje se podílelo také město Doksy, které akci finančně podpořilo, ale přispělo i na rekonstrukci tenisových kurtů se zázemím pro hráče v areálu Tenisového oddílu Staré Splavy.

Uznávaná jména

Pořadatele v čele s turnajovým ředitelem Ronaldem Wawrečkou čeká stejně jako sbor deseti rozhodčích v čele se supervisorem ITF Jaroslavem Chmelíkem náročných osm dnů, které završí podívanou v podobě exhibiční čtyřhry legend.

„S pomocí patronky turnaje Heleny Sukové se podařilo na finálovou neděli 11. 6. zajistit hvězdnou exhibici legend. Ve čtyřhře se vedle Heleny Sukové představí i její bývalá partnerka z vítězného československého týmu Fed cupu Hana Mandlíková, čtyřnásobná vítězka grandslamů a bývalí daviscupoví spoluhráči Cyril Suk, grandslamový vítěz ve čtyřhrách, a Bohdan Ulihrach, několikanásobný mistr republiky," uvedla Marcela Réblová, manažerka turnaje.

V hlavní soutěži starosplavského turnaje byly těsně před víkendem mezi přihlášenými nejvýše i 145. hráčka žebříčku WTA Češka Barbora Krejčíková, nedávno překvapivá finalistka z Norimberku, Slovenka Viktoria Kužmová, 172. hráčka světa, letošní běloruská finalistka Fed Cupu Vera Lapkova a předľoňská slovenská jednička Anna Karolina Schmiedlová, bývalá světová 24.

Od roku 1992 do roku 2007 proběhlo na dokských a starosplavských tenisových dvorcích patnáct ročníků mezinárodního turnaje s dotací 10 tisíc amerických dolarů. Helena Suková byla v tu dobu patronkou turnaje a její otec Cyril Suk starší se aktivně podílel na jeho organizaci. Obnovit turnaj se členové oddílu rozhodli předloni.