V pátém ročníku Corridy se utká Tadeáš Kriebel s Valentinou Guninou.

Po čtyřech letech vystřídá Viktora Lázničku v hlavním zápasovém křesle Tadeáš Kriebel. Malou změnou projde i formát zápasu, s aktuální ruskou ženskou jedničkou se český hráč utká na čtyři vážné partie a čtyři partie v rapid tempu.

Tadeáši, čeká tě druhé vystoupení u sklářských pecí, jak se těšíš?

Samozřejmě se těším. Atmosféra ve sklárně je vždy výborná, ačkoliv letos budu v aréně bojovat osamocen. Snad na mne diváci nebudou moc přísní. (úsměv) Velmi si cením, že pro mne pořadatelé utkání uspořádají, protože zahrát si zápas se silným protivníkem, to je vynikající škola.

Zavzpomínáš ještě na zápas s Romanišinem? Když zpětně hodnotíš, jaká to byla zkušenost?

Souboj s Olegem Romanišinem byl velkou zkušeností v mnoha směrech utkat se s někým v zápase je úplně jiná káva než hrát turnajové partie. Ukázal mi, jak s takovými silnými soupeři zacházet, díky (nejen) dobré přípravě se mi podařilo najít proti jeho hře protijed. Po úvodní porážce jsem skóre vyrovnal a zbytek napínavých parií skončil remízou, nicméně jsem nevyužil několika dobrých šancí, objevilo se mnoho mých slabin, na kterých jsem poté mohl zapracovat.

Soupeřkou ti bude Valntina Gunina. Co si to ti pořadatelé zase vymysleli?

Usměvavá Gunina, přiznejme si to, lahodí diváckému oku více než Romanišinovy zamračené grimasy, a také je silnější hráčkou. Nemám problémy hrát s ženami, dokonce se při hře více snažím, v obavách o své křehké mužské ego. V zápase sice budu papírově trochu outsiderem, ale rozhodně neprodám svou kůži lacino, ačkoliv všechny partie nepochybně budou obtížné.

Příprava na Corridu tedy už začala?

Již jsem si procházel soupeřčiny partie a udělal si představu, jak zápas odehrát. Do školy nastupuji až v říjnu, proto mám na přípravu na zápas dostatek času, intenzivnější konkrétní přípravu s mým trenérem Robertem Cvekem pravděpodobně začneme za několik dní po turnaji v Pardubicích. Toho se sice neúčastním, po týmovém Mitropa Cupu jsem se rozhodl nejdříve odstranit určité nedostatky ve své hře, ale v srpnu si určitě jako přípravu zahraji alespoň jeden turnaj, nerozehranost by se mohla nevyplatit. Na začátku září se koná reprezentační soustředění, kde snad z kolegů vydoluji pár užitečných rad do zápasu.