Jejich svatební den stál za to. Plavkyně Petra Chocová a míčový žonglér Jan Weber si řekli ano na idylickém ostrově v Indickém oceánu. „Byla to naše volba,“ řekli sportovní manželé v rozhovoru pro Deník. Dále prozradili, jak se na to tvářili jejich příbuzní a na kdy plánují založení rodiny.

Popište okamžik, kdy mezi vámi přeskočila jiskra.
Petra: Poznali jsme se na akci olympijského výboru. Zaujal mě hned. Já jeho až při muzikálu, na který jsem sháněla doprovod. Honzík kupodivu pozvání přijal a tam to vlastně celé začalo.
Honza: Jiskra přeskakovala postupně. Chvíli trvalo, než nastal ten pravý čas.

Kdo přišel s nápadem svatby mimo Česko? A co tomu říkal ten druhý?
P: Honzík a já hned souhlasila. Žádnou vysněnou představu o svatbě jsem neměla, a moře mě nadchlo. Odpadla spousta zařizování, stresů a mluvení do čehokoliv od kohokoliv. Strach jsem měla jen ze své angličtiny.
H: Svatbu v zahraničí jsem chtěl od mala, ideálně někde na útesu u oceánu. Rok zpátky jsme navštívili Maledivy a oba nás okouzlily. Bohužel tam by sňatek nebyl u nás oficiálně uznán, a tak jsme zvolili další nádhernou destinaci.

Seychely, které kombinují fascinující pláže a trochu i ten útes či spíše skály jako z Jurského parku. Jak reagovali příbuzní? A kdo se zúčastnil obřadu?
P: Má rodina to přijala úplně v pohodě. Věděli, že si to užijeme v klidu a všichni to pak můžeme kdykoliv společně oslavit i po svém. Po návratu jsme udělali grilovačku a falešný obřad, takže nakonec ani rodina, ani kamarádi o nic nepřišli. Na Seychelách jsme byli jen my dva, žádné svědky jsme nebrali. Takže svatba, líbánky a dovolená v jednom.
H: Moje rodina to brala hůř než Pétina, ale byla to naše volba, náš den, naše pravidla. A že jsme si to užili!

A teď ke sportu. Jaké máte aktuální cíle?
P: Na prosincovém mistrovství světa v Číně bych ráda postoupila z rozplaveb a atakovala svůj český rekord. Po návratu si zazávodím na domácím šampionátu v Plzni, kde chci potvrdit vítězství v českém poháru.
H: Co se týká freestylu, závody nejsou dobře sponzorované, a pokud se někdo chce tomuto sportu věnovat jako profesionál, jedinou volbou pro něj jsou vystoupení a komerční natáčení. Dá se s nadsázkou říct, že člověk musí nejprve ovládnout závody ME a MS, aby byl schopný přejít do profesionální sféry k vystoupením. Tak je to i u mne. Show po Česku i v zahraničí mám teď tolik, že na závody mi bohužel už čas nezbývá.

A co děti?
P: Ohledně prcka už jsme se bavili, ale neplánujeme, nevypočítáváme. Až to přijde, tak to přijde.
H: Přesně tak. Uvidíme.

Zlata Vostrá