„Listina přihlášených hráček je zcela naplněná a náhradnice stále přibývají. Podařilo se nám opět o stupínek zvýšit úroveň tenisu, takže diváci se mají opravdu na co těšit,“ zdůrazňuje manažerka turnaje Marcela Réblová.

Ilustrační foto.
Kam za sportem o nadcházejícím víkendu na Českolipsku

Do 17. ročníku ITF s dotací 25 tisíc dolarů se přihlásilo téměř 130 hráček ze všech kontinentů. Z 18 dosud známých účastnic hlavní soutěže je ve světovém pořadí nejvýše 22letá Barbora Krejčíková. Tenistka z Ivančic u Brna. Loni si Krejčíková zahrála finále turnaje WTA Tour 220 v bavorském Norimberku, ve čtyřhře to společně s Kateřinou Siniakovou dotáhly do semifinále grandslamu v Paříži a do čtvrtfinále US Open. Do loňska Krejčíkovou trénovala loni zesnulá wimbledonská vítězka Jana Novotná.

PŘIJEDE HVĚZDA

Do turnaje Mácha Lake Open se letos přihlásila i bývalá švýcarská hvězda 39letá Patty Schnyderová, v roce 2005 sedmá hráčka světa, která si stále drží pozoruhodnou výkonnost i jako matka a figuruje kolem 150. příčky WTA. Semifinalistka Australian Open 2004, čtvrtfinalistka z pařížského Roland Garros a z US Open vyhrála během kariéry 11 turnajů světové série ve dvouhře, byla spoluhráčkou Martiny Hingisové ve fedcupovém týmu.

Vítězka letošního ročníku, 22letá Slovenka Anna Karolina Schmiedlová s Cyrilem Sukem a jeho sestrou Helenou.
Mezinárodní turnaj tenistek Mácha Lake Open ve Splavech se vydařil

Do elitní první stovky světového žebříčku WTA se už probojovaly další přihlášené tenistky: Ruska Irina Chromačevová, španělská třicátnice Solerová Espinosová nebo Bulharka Kostovová. A také 23letá rodačka z Hradce Králové Tereza Smitková, která se v roce 2015 probojovala do osmifinále Wimbledonu. Přihlášeny jsou nejlepší Rakušanky Haasová, Grabherová, Češky Jesika Malečková i loňská čtvrtfinalista Anastasija Zarycká.

Pořadatelé v čele s turnajovým ředitelem Rolandem Wawrečkou ze starosplavského klubu jednají o startu dlouholeté úspěšné české reprezentantky Lucie Hradecké, která se po náročné operaci křížového vazu vrací po delší pauze na kurty. Ta ve Starých Splavech kdysi odstartovala dvěma tituly ve dvouhře úspěšnou kariéru, ve které získala dvě olympijské medaile ve čtyřhře s Andreou Hlaváčkovou a Radkem Štěpánkem a vyhrála grandslamové čtyřhry i důležité fedcupové zápasy.

Ilustrační foto
Mezinárodní ženský tenisový turnaj Mácha Lake Open byl zahájen

EXHIBICE NA ZÁVĚR

Letošní Mácha Lake Open se bude hrát od 3. do 10. června. Vítězka dvouhry získá 60 bodů do světového žebříčku WTA. Patrony turnaje jsou sourozenci Helena a Cyril Sukoví, vítězové grandslamů ve čtyřhře. V den finále dvouhry se uskuteční atraktivní deblová exhibice mužů s bývalými českými hvězdami, složení párů je zatím tajemstvím.

Ilustrační foto.
Stráž svá zaváhání napravila, Cvikov schytal "devítku"

Návštěvu turnaje v jeho úvodu pořadatelům přislíbil wimbledonský vítěz a legenda českého tenistu Jan Kodeš. I letos starosplavským pořadatelům výrazně pomáhají město Doksy v čele se starostkou Evou Burešovou, Liberecký kraj a řada sponzorů.
Finále dvouhry se odehraje v neděli 10. června ve 13.30 hodin.

Jaroslav Přibyl