Vítězi letošního ročníku prestižního celostátního tenisového turnaje mužů a žen Terry cup se v Doksech stali Martin Fafl z Aritmy Praha a úřadující mistryně republiky Zuzana Skočdopolová - Zálabská z Pardubic, která splnila roli nasazené jedničky.

Liberečtí tenisté Lukáš Vojtěchovský z Doks, hrající ředitel turnaje, a jeho partner Michal Brunclík vyhráli čtyřhru mužů. Ve stejné disciplíně žen byly nejlepší Tereza Lérová z Biecenu Vratimov s Martinou Gerlovou z Jihlavy.

V Doksech i Starých Splavech se během čtyř dnů hlavní soutěže představilo 64 mužů a 37 žen, což je letos nejvíce na jednom turnaji v Česku. Pořadatelům silně zkomplikovalo hrací program počasí. O víkendu se během jednoho dne podařilo odehrát pouze osm dvouher, a tak se ještě v pondělí hrálo od rána do večera v Doksech na všech kurtech a finále mužů bylo přesunuto na středu.

Domácí turnajovou jedničku Lukáše Vojtěchovského vyřadil v osmifinále vítěz Fafl, kterému 38letý hráč LTK Liberec podlehl 2:6, 1:3 skreč.
Výsledky

Dvouhra mužů, čtvrtfinále: Fafl (Aritma Praha) - Hampel (I.ČLTK Praha) 6:0, 6:4, Nebojsa (Otrokovice) - Brusenbauch (Česká Třebová) 6:3. 6:3. Vrbka (Realsport Nymburk) vyhrál skrečí Línka z TK Neridé, Tomiška ((Pernštýn Pardubice)- Bezdíček (Vysoké Mýto) 6:1, 6:0. Semifinále: Fafl - Nebojsa 6:0, 6:4, Tomiška - Vrbka 5:7, 6:1, 6:2. Finále: Fafl - Tomiška 4:6, 6:4. 5:0 když předchozím zápasem vysílený Tomiška finále před koncem skrečoval.

Vítěz Fafl naopak pro totální únavu nenastoupil do následujícího finále čtyřhry, kterou vyhrál pár LTK Liberec Lukáš Vojtěchovský, Michal Brunclík bez boje.

Semifinále čtyřhry: Brunclík, Vojtěchovský - P. Šátral, Adamčík (Klatovy, Neridé) 6:0, 6:2, Fafl, Hampel, - Jakoubek (Ústí n.Orl.) J. Beránek (Rohatsko, pochází z Provodína) 6:2, 6:4.

Čtvrtfinále dvouhry žen: Skočdopolová - Zálibská (1. LTC Pardubice) – Horáková (Sever. tenisová Most) 6:1, 6:1, Kleisnerová (Aritma Praha) - Matoušková (Bohutín) skreč Matouškové, Němečková (Sparta) - Hladká (Neridé) 6:0, 6:3, Niedermayerová (2. ŽLTC Brno) - Trousilová (Viamont Teplice) 6:2, 4:3 skreč Trousilové.

Semifinále: Skočdopolová-Zálabská - Kleisnerová 7:5, 6:3, Niedermayerová -Němečková 6:4, 6:1.

Finále: Skočdopolová-Zálabská - Niedermayerová 7:5, 6:1.

Finále čtyřhry žen: Lérová, M. Gerlová (Vratimov, Jihlava) - Horáková, Čechová (obě Sever. tenisová Most) 6:1, 7:5.

Autor: Jaroslav Přibyl