Věk 36 let je většinou pro sportovce přelomový. Někdo skončí se sportem úplně, jiný trénuje své nástupce. Jsou i tací, kteří se sportu věnují dál. „Dokud je zdraví, nemám důvod, abych končil,“ říká tenista Lukáš Vojtěchovský, který se dříve objevoval i na grandslamových turnajích.
Letos jste se opět zúčastnil MS veteránů. S jakým úspěchem?
Mistrovství světa bylo úspěšné napůl. V družstvech jsme skončili nečekaně čtvrtí. V semifinále jsme prohráli s Německem 1:2. V souboji o třetí místo pak shodným výsledkem s Holandskem.Bylo to už také o únavě, protože jsme to hráli celé ve dvou.Ostatní měli čtyři členy v družstvu.
A v jednotlivcích jste dopadl jak?
Tam jsem skončil mezi šestnácti. Je pravda, že jsem tam jel s vyššími ambicemi, ale tentokrát se tam sešla strašně velká konkurence. Byli tam lidi, kteří ještě vloni hráli ATP turnaje. Dohromady tam bylo asi 1000 tenistů.
Jak byste zhodnotil svou dosavadní sezonu?
Na moji výkonnost je standartní. Povedlo se mi vyhrát dvě čtyřhry. Na nedávném ME jsem prohrál smolně ve finále ve třech setech. Ale zase díky tomu finále jsem se posunul na druhé místo žebříčku mé kategorie.
A co soutěž družstev. Za koho jste letos hrál?
Za Liberec. S odřenými uši jsme se udrželi ve druhé lize. Jsem tam jednička a měl jsem bilanci 4:2.
Vraťme se ještě k turnaji OPTIM TOUR, který se konal v Doksech. Jak byste ho jako ředitel hodnotil?
Letos to bylo v Doksech silně obsazené. Úroveň byla zase o krůček dál než vloni. Turnaje se zúčastnil se i Petr Luxa, který patřil ke špičce v Čechách.
Co vás ještě letos čeká?
Teď se chci zúčastnit dvou zbývajících turnajů OPTIM TOUR. Chci se pokusit probojovat do závěrečného Masters, od kterého mě dělí jedno místo. Pak jedu do Maďarska obhajovat vítězství a možná se ještě poohlédnu po nějakém turnaji v Německu nebo v Rakousku.
A v příštím roce pokračujete dál?
Dokud budu zdravý, tak chci hrát dál. Hraju to hlavně pro radost. Také jsem se zamýšlel nad tím objíždět více turnaje v Německu či v Rakousku. Teď jsem si je dvakrát vyzkoušel a musím říct, že se mi tam moc líbilo. Třeba z toho důvodu, že od semifinále tam jsou rozhodčí, sběrači a na závěrečné boje chodí 200 – 300 diváků. V Čechách jich chodí maximálně pět, z toho čtyři jsou kamarádi.

Sport není to jediné co by Vás mohlo zajímat - další zprávy z regionu najdete zde