Po třech kolech nejvyšší I. Severočeské divize B je tým SK Matchball Česká Lípa A společně s LTK Liberec B bez porážky na čele tabulky. Českolipští na úvod vyhráli v Libochovicích 8:1, poté v Teplicích na Letné s domácím LTK 5:4 a stejně těsně zdolal tým hrajícího kapitána Pavla Hübnera doma loňského vítěze skupiny TCEN Hrádek nad Nisou 5:4.

Stoprocentní úspěšnost ve dvouhrách má zatím první muž Matchballu, ze Slovanky hostující dorostenec Matyáš Černý, a úspěšně bodují i další muži: zkušený Lukáš Gernát, kapitán Hübner a Michal Makoviny.

Proti Libochovicím zabodovaly i ženy Kořínková a Franeta.

V příštím čtvrtém kole budou hrát českolipští tenisté v Liberci 20. května v souboji neporažených týmů o první místo.

Příjemný je i pohled na tabulku C-skupiny III. Severočeské divize, kde jsou po dvou kolech bez porážky tenisté rezervy Matchballu Česká Lípa, Doks a Starých Splavů. Starosplavský tým hrajícího kapitána Ronalda Wawrečky vyhrál v Budyni nad Ohří 9:0 a doma s Lovosicemi 7:2.

Doksy vedené rovněž hrajícím kapitánem Petrem Vidnerem zdolaly doma Českou Kamenici 5:4 a v Třebenicích vyhrály 6:3.

Rezerva České Lípy s hrajícím kapitánem Jiřím Kolářem vyhrála dvakrát 6:3, a to v Lovosicích a doma v českolipském derby se Slovankou, která ve svém premiérovém zápase v soutěži podlehla doma 0:9 Třebenicím.

Ve třetím kole (sobota 20. května) se uskuteční v České Lípě dvě okresní derby. Slovanka bude hostit od 9 hodin Doksy a Matchball B hostí Staré Splavy.