Základní část nejvyšší futsalové soutěže má před sebou závěrečný díl. Teplice, kterým zatím patří šesté místo, se v hale Na Stínadlech od 20 hodin utkají s FC Démoni Česká Lípa, kterému jde o záchranu soutěže.

Pro domácí Svarog je naopak prioritou udržet šestou pozici, která by jim s největší pravděpodobností pro čtvrtfinále play off zajistila sérii s Plzní.

„Určitě to nebude jednoduché utkání, Lípa potřebuje bodovat, aby měla jistou záchranu. Myslím si ale, že když podáme stejný výkon jako proti Slavii, tak bychom měli zvítězit,“ soudí kanonýr teplického týmu David Černý, který klepe na dveře kabiny reprezentačního týmu.

Českolipští Démoni naposledy schytali jedenáct branek v Chrudimi, prohráli i důležitý zápas v Mělníku. Záchranu však stále mají na svých sálovkách. „Jedeme do Teplic s obrovským respektem, ale chceme se porvat o tři body, pro nás nesmírně důležité, které nám mohou zajistit záchranu. Pokud nebudeme v kompletní sestavě, tak to bude velice složité,“ uvědomuje si trenér hostů Karel Kruliš.

První vzájemný zápas skončil v listopadu v České Lípě výhrou Teplic 7:4. David Černý z mužstva šťastného vítěze tehdy zaznamenal tři branky, další góly Teplic připojili Borges, Kulhánek, Baran a Jean.

Za Českou Lípu se hattrickem blýskl kapitán Stanislav Benda, k němuž se jednou trefou připojil Tomáš Fichtner.