Všichni závodníci se museli nejdříve na toto mistrovství kvalifikovat na různých závodech.

Na start závodu nastoupila i trojice českolipských atletů, která se netajila s možností zisku nějaké medaile. Tuto roli skoro splnila dorostenka Tereza Hrochová v běhu na 3 km, kde obsadila čtvrtou příčku v novém osobním rekordu 10:49,81 min. Osobní rekord si Tereza vylepšila o 2 vteřiny.

K tomuto finálovému závodu nastoupilo 11 závodnic, které od začátku zvolily taktické tempo a všechny se navzájem hlídaly. Vše rozhodla poslední dvě kola před cílem, ve kterém Tereza ztratila kontakt s nejlepšími. I v běhu polovičním, na 1500 m, si odváží nepopulární čtvrté místo za čas 4:56,02 min.

V běhu dorostenek na 60 m překážek Gabriela Daníčková vylepšila svůj oddílový rekord 9,54 s., ale na víc to nestačilo a vypadla v rozběhu, což celkově stačilo na 13. místo. Vše si vynahradila ve výškařském sektoru. Základní a další postupnou výšku zdolala napoprvé, na výšce 156 cm jednou opravovala a další výška 161 cm by byla jejím novým osobním maximem. Na druhý pokus ji překonala, takže velká radost a hlavně posun výsledkovou listinou. Další výšku již nezdolala a sedmé místo je velkým příslibem na letní část sezony.

V tvrdé konkurenci juniorek na 60 m startovala Markéta Málková a její čas 8,33 s. stačil jen na šestnácté místo. Markétě více sedí trať 200 m a to se také projevilo na výsledkové listině, časem 27,50 s. brala dvanácté místo.

V dresu Olympu Brno hostuje pro zimní část sezony Veronika Süssnerová, jež ve vrhu koulí získala čtvrté místo za výkon 11,20 m.

Celkově může vedení AC Česká Lípa hodnotit mistrovství jako úspěšné, s ohledem a srovnáním zejména s oddíly, které mají možnost se připravovat v hale a oddíly srovnatelné s českolipským. Nebýt nedávných krutých mrazů, kdy byla nejdůležitější část vyladění, třeba bychom se dočkali ještě lepších výsledků.

Jaroslav HOCHMUT