„Nikdy se nevzdávám". Přesně takovou větu pronesla před dvěma lety v rozhovoru pro Deník sympatická sportovkyně klubu TT Cyklorenova Cvikov Ivana Loubková.

Někdejší opora žen atletického oddílu AC Česká Lípa a veleúspěšná triatlonistka se právě dnes postaví na start 29. ročníku hromadného závodu Tour de Feminin „O cenu Českého Švýcarska", jehož se zúčastní úctyhodných 200 cyklistek z celého světa.

„Jsem dost nedočkavá, protože dva týdny jsem nezávodila, ale těším se. A světe, div se, těším se i na tu spoustu holek," svěřila se Ivana Loubková, jež absolvuje třetí ročník v řadě.

Připravovala jste se na ten letošní nějak pečlivě?

Právě že speciálně moc ne. Jen jsem si zkusila zajet dlouhý závod na Malevil Cupu, a to hlavně kvůli testu mé vytrvalosti.

Cítíte oproti loňské sezoně nějaký posun kupředu?

Myslím si, že po sportovní stránce jsem se zlepšila, i když výsledky na jednotlivých závodech byly takřka podobné jako vloni.

Jak jste na tom nyní po zdravotní stránce. Vleklé komplikace s nohou už jsou pryč?

Děkuji za optání. Noha drží, protože ji netrápím tou běžeckou zátěží. A taky moc dobře vím, že kdybych zase začala naplno trénovat jako dříve, tak by se ty problémy vrátily. Proto se nyní věnuji hlavně cyklistice.

Co si od letošní Tour de Femenin slibujete. Je to pro vás příprava na další nadcházející cyklistické podniky, nebo jen zpestření sezony?

Určitě je to zajímavý závod pro získaní zkušeností a v mém případě jde opravdu pouze o přípravu na druhou polovinu sezony. Hlavní je i to, že Tour de Feminin se koná nedaleko od Českolipska, takže tam mám velkou podporu lidí a fanoušků, kterou jinde nenajdu.

Za klub TT Cyklorenova Cvikov pojedete letos jen vy, nebo ještě někdo další, například vaše sestra Kateřina?

Ta bohužel ne… Má sestřička je odmala vychovávaná k jízdě na kole takzvaně o samotě. (smích)

Co tím myslíte?

No to, že pokud se Katka rozhodne nějaký ten závod s hromadným startem absolvovat, tak si na startovní čáře nejprve pěkně počká, až všichni poodjedou, a pak vyrazí za nimi. Ale musím zde uvést, že mám od ní jak na trati, tak také mezi jednotlivými etapami velkou oporu a silnou podporu. Tou je praní věcí a vaření jídla. (úsměv) A i díky tomu, že Kačka cyklistice rozumí, tak jsme na každém ročníku závodu Tour de Feminin naprosto sehraná dvojka.