Touží po úspěchu. Chtějí dojít v play off 1. ligy pokud možno co nejdál. „A klidně třeba až do extraligy," říká s vážnou tváří manažer českolipského florbalového klubu.

A-mužstvo FBC Česká Lípa se dnes a zítra postaví v rámci čtvrtfinále proti Královským Vinohradům a s pomocí svých skvělých fanoušků chce během obou duelů rozpoutat modrobílé peklo. „Celou sezonu na nás chodí výborné návštěvy, věřím, že nezklameme a letošní play off bude pro Lípu jedna velká sportovní událost," těší se Slaný. Oba duely (dnes a v neděli) začínají v 17 hodin.

Ještě před tím Českolipský deník oslovil trenéra Jiřího Stožického, manažera Slaného a čtveřici hráčů „áčka" s několika otázkami.

Prozradíte, s jakou taktikou do úvodních zápasů půjdete?

Jiří Stožický:„Taktiku bych nerad předem prozrazoval. Do zápasu půjdeme s maximálním nasazením a soustředěním na každý důležitý detail. Důležitá bude i disciplína, protože vyrovnané zápasy play off většinou rozhodují přesilové hry a standardní situace. S Vinohrady se známe velmi dobře, takže bude důležité, kdo udělá méně chyb."

Štěpán Slaný: „Věřím, že ta naše taktika bude úspěšnější než soupeřova, play off je o detailech, důrazu a koncentraci, věřím, že kluky nestrhne atmosféra a dodržováním taktiky dotáhneme zápas tam, kam potřebujeme.

Trápí mužstvo ještě nějaká zranění?

Jiří: „Kromě dlouhodobých zranění Slaného a Marhana bychom měli být kompletní. Máme nějaká nachlazení, ale ty snad budou do soboty pryč. Na drobné šrámy se v play off nehledí."

Štěpán: „Hodně mě to mrzí, kvůli této části sezóny jsem se do Lípy vrátil a místo toho se budu trápit na střídačce. Ale snad i z ní nějak pomohu. Ruce mě svrbějí."

Máte nějakou výzvu, se kterou chcete oslovit vaše fanoušky?

Jiří: „Máme nejlepší fanoušky v lize a velmi si toho vážíme. Uděláme maximum pro to, abychom vám předvedli to nejlepší, co v nás je. Když nám to vrátíte hlasitým fanděním a svoji podporou, můžeme to letos společně dotáhnout hodně daleko!"

Štěpán: „Tady není co řešit. Celá liga obdivuje naši atmosféru, která nyní vygraduje. Myslím, že hala bude malá, Vinohrady přivezou autobus svých fanoušků, a tak o náboj bude postaráno i v hledišti. A to je výzva."

Jak moc se nadcházející domácí utkání těšíte?

Lukáš Mlejnek: „Za tu dobu, co hraji florbal, jsem neměl možnost zažít atmosféru play off, takže na víkendové zápasy se samozřejmě moc těším."

Petr Procházka: „Tak samozřejmě, že se těším! V zápasech play off jde o všechno, je to větší výzva, velká motivace a doufám, že bude i zaplněná českolipská hala."

Jakub Jirsa: „Samozřejmě, že se těším maximálně. Nic víc jsem zatím ve své kariéře nehrál. Už v pondělí se mi o tom zdálo."

Jan Merlíček: „Těším se hodně, je to první play off v České Lípě! Doufám, že do sportovní haly zavítá co nejvíce fanoušků a že do Prahy pojedeme s pozitivní bilancí."

Máte nějaké zvláštní osobní zkušenosti s Vinohrady z letošní sezony?

Lukáš Mlejnek: „S Vinohrady máme vyrovnanou bilanci. První zápas na jejich hřišti se nám příliš nepovedl a prohráli jsme 5:12. To byl ale začátek sezony. Teď už jsme s velkou porcí prvoligových zápasů zkušenější a především jsme udělali velký herní pokrok.

Petr Procházka: „Jednou jsme prohráli venku, doma jsme je porazili, takže opravdu nevím, co lze od tohoto dvojzápasu vůbec očekávat."

Jakub Jirsa: „Pro mě je zajímavé, jak se změnil můj pohled na ně. Když jsme s nimi hráli v létě v přípravě, vnímal jsem to tak, že můžeme zaskočit favorita. Nyní si nepřipouštím, že bychom mohli vypadnout."

Jan Merlíček: „Proti Vinohradům se mi hraje dobře a jsem rád, že čtvrtfinále play ff hrajeme zrovna s nimi. I přesto, že jsou v první lize jako doma, naše nováčkovské nadšení si na ně věří."

Koho z hráčů Královských Vinohrad nebo čehokoliv se před čtvrtfinále nejvíc obáváte?

Lukáš Mlejnek: „Vinohrady mají sice z play off zkušeností na rozdávání, ale jejich forma není zrovna oslnivá. My jsme v základní části skončili na třetí příčce, takže musíme přijmout roli favorita. Navíc nás požene dopředu plná hala diváků a pevně věřím, že jim uděláme radost a po víkendu povedeme v sérii 2:0."

Petr Procházka: „Neobávám se nikoho, chceme Vinohrady porazit a jít dál!"

Jakub Jirsa: „Jejich velkou zbraní je první formace, bude klíčové ji uhlídat."

Jan Merlíček: „Nikoho a ničeho se nebojím. Jsme silný tým a v Galaxii na nás čekají kačeny."

Rozpoutejte s FBC „modrobílé peklo"

Pokud přijdete na dnešní a zítřejší zápas FBC Česká Lípa - Královské Vinohrady v modrobílém oblečení nebo v klubovém tričku, máte vstup zdarma.

Budete zařazeni do slosovánío zajímavé ceny.

Vyhrát můžete: hokejku Salming v hodnotě 1500 Kč, pětikilového lososa, poukaz do restaurace Galaxie a další ceny.

KAM DÁL ZA SPORTEM O VÍKENDU?

Sobota 2. března

FOTBAL - Příprava na UMT v Novém Boru: Dubice - Zákupy (13).

FUTSAL - Chance futsal liga :FC Démoni - Helas Brno (20.30, SH Česká Lípa).

FLORBAL - 1. liga mužů, čtvrtfinále play-off: FBC Brzdy CZ Česká Lípa - Sokol Královské Vinohrady (17.00 SH).

Neděle 3. března

FLORBAL - 1. liga mužů, čtvrtfinále play-off: FBC Brzdy CZ Česká Lípa - Sokol Královské Vinohrady (17.00 SH).

HOKEJ - Krajská liga mužů, 2. zápas semifinále play-off: HC Česká Lípa - PSK Liberec (15.15).

FUTSAL - Krajský přebor mužů: Démoni Česká Lípa B - Jizeran Turnov (13, SH Česká Lípa).