Třetí závod nabídne zase úplně jinou variantu závodní tratě v celkové délce více než 26 kilometrů. Počasí slibuje tu správnou zimu, a tak o krásné poklouzáníčko a spoustu dramatických situací jistě nebude nouze. Když k tomu přidáme opravdu on-line výsledky, vyhřátou restauraci a profesionální tým pořadatelů, pak se jen těžko najde v sobotu 18. ledna lepší zábava než na autodromu v Sosnové u České Lípy.

V prvních dvou závodech startovalo vždy více než 100 závodníků, a tak věříme, že i nejkrásnější lednový závod nebude jiný. Většina dobrých pilotů miluje jízdu dveřmi napřed, které si v zimních podmínkách v bezpečných prostorách autodromu užijí měrou vrchovatou. Nelze opomenout, že při těchto závodech vyrostla nejedna hvězda českého motorsportu, jmenovitě třeba Petr Semerád – vítěz seriálu sprintrally, který před silvestrem seřezal všechny maďarské rallyové hvězdy na jejich domácí půdě a podlehl jen mistru světa Kalle Rovanperovi.

V absolutním pořadí po dvou závodech vede Ondřej Šimek sledován dvojicí David Komárek, Václav Bumbálek (vš. Mitsubishi). Ve 2WD je situace ještě vyrovnanější, vede Tomáš Kudrna (BMW) o pouhé 2 body před dvojicí Lukáš Krupička (Peugeot), Dominik Nwelati (Ford).
Ve třídě 11 mají stejný počet bodů Michael Herman (Toyota) a Martin Donát (VW). Třídu 12 opanoval Dominik Nwelati (Ford) před dvojicí Marek Szekely (Peugeot) a Jan Klinger (Škoda). Třídu 21 vede s přehledem Filip Strahal (Honda) před Markem Honsem (Peugeot) a třetí je mladý David Korčák (Suzuki). Ve třídě 22 mají dokonce 3 závodníci shodný počet bodů. Jsou to Lukáš Krupička (Peugeot), Leoš Hradil (Škoda) a Dominik Nwelati (Ford). Ve třídě 31 jsou na prvním místě Martin Polák a Aleš Dokoupil (oba Ford). Třetí je Aleš Gollner (Honda), který startoval jen v prvním závodě. Ve třídě 32 vede Jiří Boček jr. (Citroen) před Danem Skočdopole (Peugeot). Na třetím místě jsou průběžně hned tři závodníci. Ve třídě 41 má nejlépe našlápnuto Jan Strnad (Mazda), druhý je nestárnoucí Jiří Šén (Ford) a třetí je Luděk Linhart (BMW).

Lídr dvoukolek Tomáš Kudrna vede třídu 42, druhý je Jan Drážek a třetí Jindřich Majer (všichni BMW). Ve třídě 51 je zatím suverénní David Komárek (Mitsubishi) před Michalem Novým (Ford) a Martinem Řepkou (Mitsubishi). A konečně nejsilnější třída 52 je zatím v rukou Ondřeje Šimka, za ním jsou dva klauni seriálu v pořadí Václav Bumbálek a Miloš Feigl (všichni Mitsubishi).