Na úvod roku mají Severočeši velmi těžkého protivníka, jednoho z nejsilnějších na české florbalové scéně. Chodov v předchozí sezoně došel až do semifinále play off, za posledních pět let získal v Superlize tři medaile, dvě z nich byly zlaté. 

I v aktuálním ročníku se Chodovu daří obstojně, vánoční přestávku přečkal na třetím místě tabulky. A to i přesto, že z posledních dvou kol vytěžil jediný bod. Největším nebezpečím bude pro Českou Lípu především šestadvacetiletý forward Marek Vávra, který nastřádal už 44 kanadských bodů (23+21), v celé lize je třetím nejproduktivnějším hráčem. 

„Chodov nedávno padl s Libercem a v tom utkání Liberec nevymýšlel nic složitého. Proto uspěl. Musíme mít obrovskou chuť do hry, abychom proti Chodovu uspěli i my. Musíme být tvrdí a nesmíme přistoupit na hru soupeře,“ má jasno českolipská trenérka Lenka Bartošová, která by měla mít k dispozici kompletní kádr.

Parta ve složení Pavel Znamenáček, Adéla Znamenáčková, Božena Pavlasová, Patrik Gašpár, Barbora Znamenáčková, Natálie Pokorná, Petr Zítko skvěle reprezentovala na Grand Prix Northbohemia klub Sport Relax i město Českou Lípu. Foto: SRCL
Trenér Znamenáček: Česká Lípa má v sobě ducha karate. Rok 2019 byl skvělý!

Českou Lípu táhne svými góly hlavně Radek Krajcigr, který zapsal do notýsku už 25 úspěšných střel. S 39 body navíc kraluje týmové produktivitě. Připravena bude i nová posila – obránce Tomáš Novák, který do Lípy přestoupil z Mladé Boleslavi. Novák už zasáhl do dvou utkání, zatím nebodoval.

„Tomáš Novák se mi v těch dvou zápasech jevil velmi dobře, fakt super. Je vidět, že je florbalově někde jinde, bezesporu bude přínosem na všech frontách. Do Lípy přišel i proto, aby mladým hráčům předával své zkušenosti a pomáhal jim,“ řekla na dresu Tomáše Nováka trenérka Bartošová.

Česká Lípa má v duelu s Chodovem ještě jednu motivaci, může oplatit soupeři vyřazení z poháru. Právě Chodov totiž v listopadu vyřadil Lípu ve čtvrtfinále. Kdo uspěje tentokrát? Sobotní duel v českolipské hale startuje v 19.00. 

Lyžování v libereckém skiareálu Ještěd.
Zima je tady. V sobotu se na Ještědu rozjede už i Skalka