Teď ovšem významnou měrou pomohl k vítězství 7:6 nad Litvínovem v zápase, který Českolipským začal v jisté chvíli protékat mezi prsty. Hattrick současného brněnského „Buldoka" Milana Tichého byl středobodem sobotního zápasu.

Milane, vyhráli jste 7:6, závěr zápasu se však proměnil ve velké drama. Proč?

Nechali jsme se trochu uspat vedením o 4 branky a soupeř se dostal několika našimi chybami na dostřel. Na konci zápasu už jim tam spadlo prakticky všechno a byl z toho rázem stav 6:6.

Vy sám jste vstřelil tři branky, z toho dvě po pohledných individuálních akcích. Jak vůbec hodnotíte svůj výkon i v porovnání s tím předchozím zápasem s Rožnovem?

Proti Rožnovu jsem hrál až poslední třetinu a pořádně jsem se nedostal do tempa. Včera to bylo jiné, i když jsem taky od začátku rozhodně nepodával ideální výkon. Ty dva hezké góly vznikly z dostatku prostoru od protihráčů a jednal jsem v těch situacích naprosto impulzivně, vůbec jsem o tom nepřemýšlel. Co se týče toho třetího gólu, tam jsem věřil, že pokud to nevezmu na sebe, tak by to byla pro Lípu zbytečná ztráta dvou bodů, kterou jsem nechtěl dopustit.

Jak vnímáte nižší první ligu poté, co už máte na kontě několik startů v Superlize?

Rozhodně se ve hře méně projevují taktické pokyny. Přijde mi navíc, že většina branek padá po nějaké povedené individuální akci nebo z tlaku do branky, což včera Litvínov na konci předvedl ukázkově. Není to zároveň tak tvrdá soutěž, což dávám konkrétně včera za vinu rozhodčím, kteří bohužel posuzovali veškeré zákroky velmi úzkostlivě a hru nenechali absolutně plynout. To mě vážně nebavilo. V nejvyšší soutěži se především souboje tělem daleko více pouští.

Kolik zápasů ještě letos v Lípě odehrajete?

Momentálně je to v řešení mezi českolipským a brněnským klubem, varianty jsou dvě. První varianta je, že už za Lípu neodehraju žádný zápas a ve čtvrtek budu k dispozici Brnu v pohárovém čtvrtfinále proti Spartě. Druhá varianta je taková, že v sobotu vycestuji s Lípou do Havířova a tam by to měl být teoreticky můj poslední zápas za českolipský tým v této reprezentační pauze.

Jak vidíte šance Lípy v letošním ročníku první ligy?

Šance Lípy nevidím vůbec špatně, při pohledu na tabulku je momentální stav poměrně solidní. Je škoda, že se nepovedlo vyhrát minulý víkend doma proti Rožnovu a kluci by určitě potvrdili, že nechali zbytečně body i v Ostravě nebo v Pelhřimově. Ale soutěž je vyrovnaná, což se prostě může stát. V play off už je to o nečem jiném a věřím, že se Lípa udrží v první polovině tabulky a nechytí na čtvrtfinále nějakého vyloženého favorita soutěže.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa - SK Bivoj Litvínov 7:6 (1:0, 3:1, 3:5)Branky: 2. Novák, 31. Vondráček, 32., 44. a 59. Tichý, 36. Kněžour, 43. Slaný - 28. a 58. Pecháček, 43. Kropáček, 50. Hocelík, 58. a 59. Mandelbaum. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 220. Střely: 26:33.
Sestava České Lípy: Chyna (Petrik) - Vondráček, Tichý, Pastor, Slaný, Vlček, Ekl, Mlejnek, Novák, Hřebřina, Karel, Matějíček, Jansa, Kněžour, Bureš. Trenérka: Lenka Bartošová.

Radek Barkman