Pravý start proběhl v sobotu několik minut po 10. hodině na začátku Vranovské aleje. Trať měřila necelých 48 km a cíl byl na mimoňské cyklostezce. Prezence a vyhlášení vítězů proběhlo na parkovišti u náměstí v Malé ulici. Limit pro dojetí a změření posledního závodníka byl 3 hodiny. V tomto čase trať projelo asi 65 závodníků.

Absolutním vítězem tohoto ročníku se stal Aleš Strnad (věk 28), těsně před loňským vítězem Honzou Matouškem (25). Ti dojeli závod za 1 hodinu a 46 minut.

Mimoňáci, kteří trénovali na trati již od dubna od zveřejnění tratě na internetu, nedopadli vůbec špatně: Honza Oswald (1. ve své kategorii M 49) a Marek Knejzlík (2. ve své kategorii M39) dojeli celkově na 6. - 7. místě v čase 1:53 hod.

Na trati bylo i několik zahraničních účastníků, náctiletých a žen, kteří statečně v limitu dojeli. Německý závodník dojel do 10. místa. Mnoho cyklistů bohužel muselo ze závodu z důvodu defektu odstoupit. Závod byl prověrkou vzhledem k náročnosti trati, terénu a délce, pro mnoho zkušených borců. Naštěstí déšť přišel až po odjetí závodu.

„Dá se říct, že letošní jubilejní ročník se vydařil, neboť jsme nečekali, že se seznam přihlášených nakonec tak zaplní. Přičítáme tento úspěch zejména dobře zvolené trati a děkujeme všem partnerům a sponzorům," uvedli pořadatelé.