Sobotním soupeřem jim byl tým USK Slávie Ústí nad Labem, v neděli pak mužstvo z Lovosic.

Č. Lípa – USK Slávie Ústí n. L.
8:7 pp (3:1,3:2,1:4 - 1:0)

Česká Lípa vstoupila do utkání ve velkém stylu, ústečtí hráči nestíhali a již od začátku zápasu si museli pomáhat nedovolenými přestupky. Ve 3. minutě putoval za „katr“ Bečvář a přesilovku po minutě využil Procházka, když dorazil střelu Tichého. O dvě minuty později neudržel nervy na uzdě druhý z Bečvářů, spolu s osobním trestem vyfasoval i dvouminutový trest, se kterým Českolipští naložili také s bravurou: Mlejnek prostřelil vše, co se dalo – 2:0. Drtivý nástup do zápasu pak potvrdil Jedlička, když uklidil náhru vzduchem od Procházky – 3:0. Jak již bývá pravidlem, Českolipští se spokojí s náskokem a nechají soupeře vrátit se do zápasu. Hostující Smištík snížil na 3:1.
Ve druhé třetině se hrál vyrovnaný florbal. Nejprve se Vnuk protáhl kolem mantinelu a střelou z dálky zvýšil na 4:1, jenže po minutě přišla rychlá odpověď. Nedůrazu obrany v brankovišti využil Mikulič – 4:2.
V polovině třetiny nastřelil Vnuk míček do brankoviště, kde ukázal dobrou orientaci Novák a zvýšil na 5:2. Hosté pak využili přesilovku za údajné Procházkovo sekání (5:3). V 18. minutě si domácí vysloužili další trest za další nedovolenou práci s hokejkou (Bezouška), ale zlepšená defenzivní činnost Č. Lípy měla za výsledek rychlý kontr Tichého, který našel před brankou šikovné ruce Merlíčka – 6:3.
Jak si zkazit dobře rozehraný zápas, ukázala třetí třetina. Nejprve Vojta snížil na dvoubrakový rozdíl, ale rychlá reakce domácích po souhře dua Merlíček – Marhan vypadala na českolipskou pohodu – 7:4. To však bylo od Lípy vše… V poslední pětiminutovce se totiž Ústečané dostali do zápasu, když dvěma góly snížili na 7:6, a 26 sekund před koncem neuhlídal Tichý v brankovišti Tržila a bylo srovnáno – 7:7. V následném prodloužení trefil bonusový bod z volného úderu Procházka a FBC si připsal výhru v prodloužení a dva body.
Branky FBC Česká Lípa: 2x Procházka (2x Tichý), Mlejnek (Tichý), Jedlička (Procházka), Vnuk (Tichý), Novák (Vnuk), Merlíček (Tichý), Marhan (Merlíček). Diváci: 120.

Č. Lípa – Lovochemie Lovosice
7:4 (3:4, 2:0, 2:0)

Jako na houpačce si musely připadat oba týmy v první třetině. Nejprve Lovosický Reiser potrestal vyloučení Merlíčka -1:0, Rychlá odpověď na druhé straně – Procházka uklízí Rozmanovu střelu. V desáté minutě utekl obraně Patrák, který nachytal Krčála na první tyči – 2:1, o minutu později se trefuje Vnuk od mantinelu a je opět srovnáno. Ve 13. minutě dostal do „úzkých“ Vnuka špatnou přihrávkou Jedlička, míčku se zmocnil Jirotka a sólo zakončil střelou vedle masky Krčála. Za 30 sekund však bylo srovnáno. Merlíček dorazil Marhanovu střelu do prázdné branky – 3:3. O dvě minuty později fauloval Beran v brankovišti Bezoušku, faul byl oceněn trestným střílením, kterým Mlejnek pohrdnul, stejně tak jako FBC následující přesilovkou. Na tahu tak byly opět Lovosice – po nedůrazu v brankovišti dostal soupeře do vedení Klíma.
Konec první a celá druhá třetina se nesla ve znamení velkého tlaku FBC. Co se nedalo stihnout za 20 minut, se stihlo za posledních 15 sekund druhé třetiny: Procházkovu přihrávku zužitkoval Jedlička – 4:4. Vteřinu před koncem II. třetiny se trefil Tichý přesně k tyči (5:4).
V poslední části se domácí poučili z chyb z předchozího zápasu, kvalitní celoplošnou hrou kontrolovali průběh zápasu a nutili Lovosice k nedovoleným zákrokům. Díky dvěma přesilovkám odskočila Česká Lípa do klidného vedení na konečných 7:4.

Branky FBC Česká Lípa: 2x Procházka (Rozman, Jeřábek), Vnuk (Novák), Merlíček (Mlejnek), Jedlička (Procházka), Tichý (Vnuk), Jeřábek (Mlejnek). Diváci: 90.
Sestava: Knol (1. zápas), Krčál (2. zápas) – Mlejnek, Rozman, Tichý, Vnuk – Procházka, Jeřábek, Jedlička, Merlíček, Marhan, Novák, Bezouška, Jirsa, Žák, Karel. Trenéři: Slaný Štěpán, Jiří Stožický.

Hodnocení trenéra Štěpána Slaného:
„Od začátku sezony nás trápí fatální nedůraz před naší brankou a inkasujeme zbytečné branky. Ve druhém zápase přišlo malé zlepšení. Kluci i přes nevydařenou koncovku ukázali, že umí bojovat a poprali se s nepříznivým stavem v obou zápasech. Za 14 dní nás čekají Rokycany a náš konkurent v boji o postup do baráže, Plzeň. Máme dva týdny na to, abychom se kvalitně připravili. Věřím, že přijde plná hala fanoušků.“