Byl s ní a s výkony svých svěřenců trenér Konstantin Chocholouš spokojen? Na to jsme se ho zeptali v rozhovoru.

Pane trenére, znamená pro vás bramborová příčka úspěch, zklamání, nebo má vaše mužstvo na víc?
Podívejte, před zahájením sezony jsme družstvo posílili o několik zkušených hráčů. Cíl jsme si však dali velice skromný, a to skončit do šestého místa. Soutěž jsme rozehráli velice dobře a stále jsme se drželi v popředí tabulky. Nakonec jsme skončili čtvrtí. Nebylo to sice zklamání, ale ani výrazný úspěch. Domnívám se totiž, že tohle družstvo má na to, aby postoupilo a hrálo 1. Národní ligu.

V které fázi sezony zasáhla mužstvo krize? A proč tomu tak bylo?
Do zápasu v Železném Brodu jsme se drželi na druhé příčce a zbytečná prohra v tie-breaku nás odsunula na čtvrté místo. Pak k nám přijela příbramská rezerva s pěti hráči, kteří mají zkušenost nebo stále hrají extraligu. Přestože jsme zahráli výborně, na soupeře jsme nestačili a vedoucí trojice nám odskočila od dva body. Po novém roce navíc přišla zranění a nemoci a na zápasy jsme jezdili v sedmi, takže ztrátu jsme nesmazali.

Se kterými soupeři byly zápasy asi vůbec nejtěžší?
Jednoznačně Prosek, Plzeň, Příbram a taky na nás umí zahrát Železný Brod. Pokud jsme prohráli s ostatními, bylo to tím, že jsme hráli špatně, nikoliv proto, že nás soupeř přehrál.

Kdo byl podle vás největším tahounem mužstva, na kterého byl největší spoleh?
Na tuhle otázku se těžko odpovídá. Mohl bych některé hráče jmenovat, ale volejbal je kolektivní hra a v ní platí, že pokud všichni nebudou bojovat společně a jeden druhému nebude pomáhat, nedá se vyhrávat. Všem, kteří hráli a zejména těm, kteří pravidelně jezdili od ledna, musím poděkovat.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník?
Už od konce května chodíme hrát na antukové kurty. Absolvujeme letní turnaje a počítám, že v polovině srpna přejdeme do haly a začneme ostrou přípravu na novou sezónu, která začíná 3. října.

Dají se předpokládat nějaké změny v kádru, či v realizačním týmu?
Někteří hráči chtěli skončit, ale snad zůstanou. Mohl by se vrátit z Liberce junior Špringl a doufám, že začne znovu hrát Boleslav. A mám jedno překvapení, ale o něm zatím nechci mluvit. Realizační tým? To jsem já (smích).

Jaké budou cíle v nové sezoně ohledně konečného umístění?
Cíle? Hrát kvalitní volejbal a bojovat o příčky nejvyšší, případně i o postup do první ligy.