Skvělé zázemí opět poskytla Hospoda u Mlejna, kde se závodníci mohli občerstvit a uschovat své věci v místním sálu.

Letos se na start postavil stejný počet závodníků jako vloni, a to 92. Největší zastoupení měly již tradičně dětské kategorie. V kategorii dospělých letos bohužel závodníků trochu ubylo a téměř vůbec nebyly zastoupeny kategorie dorostu a juniorů. Snad se tato bilance v příštích letech trochu vylepší. Pro účastníky byly připraveny dětské tratě na 200, 400 a 700 metrů dle věku. Mílařská trať měřila 3 km a vytrvalecká 8,5 km. Nejmladším soutěžícím byl Vítek Lamač (ročník 2011) a naopak nejstarším Jiří Plecháček (ročník 1944), který absolvoval vytrvaleckou trať v úctyhodném čase 57:15 min.

V hlavní vytrvalecké kategorii vyhrál liberecký běžec Jan Schulhof v čase 30:49, a vytvořil tak nový traťový rekord. V ženské kategorii zvítězila Pavla Loudová za 41:52.

Další pokračování běžecké ligy bude tradičně ve středu 8. května v Kamenickém Šenově.