Dopoledne proběhnou v areálu koupaliště dětské duatlonové závody (kolo, běh) v pěti kategoriích pro kluky i holky, ročník narození 2008 až 1998. Přihlásit děti do závodů zdarma lze na místě do 9.00 hod. Prezentace pro závod dospělých bude probíhat do 11.00 (start závodu 12.30), přihlásit se lze již nyní prostřednictvím webových stránek www.triatlonmimon.cz.

Trasa letošního ročníku bude stejná jako loni v distancích 600 m plavání, 16 km na kole (2 MTB okruhy) a závěrečný čtyřkilometrový běh městským parkem.

Vyhlašovat se budou čtyři mužské kategorie do 21 let, 22 39 let, 40 49 let a nad 50 let. V ženských kategoriích pak do 40 a nad 40 let. Závodníci od 15 do 18 let mohou do závodu nastoupit pouze s písemným souhlasem zákonného zástupce.

„Po prvních dvou, dle našeho soudu úspěšných ročnících, jsme opět odhodláni připravit pro všechny aktivní sportovce, hobíky či ryzí amatéry příjemný závod s pohodovou atmosférou. Triatlon organizuje TJ Jiskra Mimoň ve spolupráci s Tomášem Slavatou, účastníkem světoznámé havajské X-terry. Věříme, že se nám podaří letos vychytat organizační chybičky z předchozích ročníků a našim prioritním cílem je spokojenost a příjemné zážitky všech zúčastněných," uvádí Václav Konopiský, hlavní organizátor triatlonového dne.

Václav Konopiský