Šlágr dvou ratingově nejsilnějších týmů soutěže přilákal i kamery České televize, protože se čekala napínavá odveta za poslední kolo minulého ročníku, ve kterém Mahrla Praha svého rivala porazil nejtěsnějším rozdílem a tím rozhodl o zisku titulu.

Nový Bor tentokráte vstoupil do utkání lépe a po výhrách Kaloda nad Cívkou a Markoše nad Ivanovem vedl 2:0. Pak se ale začalo více dařit domácím na předních šachovnicích. Vyrovnání nepříznivého stavu zařídila jednak česká jednička Navara a jednak Drozdovskij, který opět dokázal, že se mu proti Novoborským daří. Díky remízám ve středu startovního pole dopadl ostře sledovaný zápas nakonec smírně 4:4.

„Byl to zápas podobný čtvrtečnímu utkání Sparty v Kluži. Akorát se nám nepodařilo dát třetí gól,“ přirovnal sobotní bitvu k fotbalovému utkání kapitán Nového Boru Marek Vokáč.

V neděli čekal jeho tým o poznání snadnější soupeř – TJ Bohemians Praha. Hosté ve stejné sestavě jako předešlý den dokázali Pražanům pořádně zatopit a díky výhrám na šesti šachovnicích jim nadělili vysokou porážku 7:1.

Autor: Jindřích Lesage