Cenné úspěchy si do sbírky přidali na počátku prázdnin cyklisté silničáři českolipského Sportovního klubu MS AUTO, a to hned ve třech různých disciplínách.Svůj tradiční sváteční termín má již přes čtyřicet let legendární časovka trojic Giro de Zavadilka ve Vědomicích u Roudnice nad Labem. Sportovní klub MS AUTO postavil tentokrát družstvo v kategorii součtu věku nad 120 let ve složení Josef Semerád, Petr Nováček a Rudolf Reichelt.

Oproti minulým rokům se trasa závodu mírně prodloužila, ale i vzhledem k příznivému počasí se čekaly rychlé časy a vysoké rychlostní průměry. Českolipské trio si dalo za cíl atakovat stupně vítězů, a to se také na 22 km dlouhé trati podařilo, i když cesta ke konečnému třetímu místa nebyla vůbec snadná.

Sladit formu tří závodníků tak, aby nikdo z nich neměl během závodu krizi, není vůbec snadné a tentokrát si své vytrpěl hlavně Petr Nováček, který se v kopcích držel opravdu jen zuby nehty. Konečné třetí místo a rychlostní průměr kolem 43 km/h, je ale sladkou náplastí na bolest, která souboje proti chronometru na této úrovni závodění provází.

Časovka jednotlivců na hranici možností

O den později se na stejné trati uskutečnilo Mistrovství ČR v časovce jednotlivců masters. Klub MS AUTO zastupovali Petr Nováček a Josef Semerád, oba v kategorii nad 40 let. Opět se jednalo o svátek cyklistiky, vždyť na startu se celkově sešlo kolem 170 závodníků.

V konkurenci nejlepších časovkářů republiky se podařilo zajet rychlý čas Josefu Semerádovi, který obsadil konečné 10. místo (průměr cca 41 km/h). Petr Nováček pak se zhruba půlminutovým odstupem dojel na 14. místě (průměr cca 40,5 km/h). Oba dva cyklisté zajeli zřejmě na hranici současných možností a tak s umístěním panuje spokojenost.

Až za hranice naší republiky si pro cenný úspěch dojel člen klubu Tomáš Bek, který se zúčastnil v Lužickožitavských horách 24 hodinového závodu na horských kolech. Akce, konaná pod názvem 2MUCH4YOU, byla již šestým ročníkem a jela se na okruhu, který obsahoval jak náročný výjezd, tak i nebezpečný technický sjezd.

Startovalo se v pravé poledne a Tomáš Bek se od počátku pohyboval mezi první trojicí. Kolem šesté hodiny závodu trápily Tomáše křeče do nohou, ale pokračoval ve volnějším tempu dál. Nejtěžší chvíle závodu nastaly kolem půlnoci, kdy začalo pršet a sjezd byl tak nebezpečný, že ho závodníci raději sbíhali, než sjížděli.

Po rozednění bylo jasné, že pokud nepřijde vážný defekt na kole nebo nějaká zdravotní indispozice, měl by Tomáš Bek dojet bezpečně na druhém místě. To se také potvrdilo a výsledkem je krásné 2. místo a celkově 53 absolvovaných kol a dohromady ujeto 265 kilometrů. Obdivuhodný výkon vytrvalce z klubu MS AUTO.

Cyklisty v červenožlutých dresech nyní čeká krásný hromadný závod Za pěnivou důvou v Terezíně a pak příprava na druhou polovinu sezóny.

Josef Semerád