Sto deset závodníků se postavilo na start 27. ročníku Kytlického minitriatlonu (KMT), jehož pořadatelem byla parta nadšenců z oddílu v běhu na lyžích SKI Polevsko.

Ze známých jmen se kytlického závodu zúčastnili např. absolutní vítěz Pavel Hradec (reprezentant v orientačním běhu), vítěz veteránů Zdeněk Kříž (mistr ČR a mistr Evropy v MTB, vicemistr republiky ve skialpinismu, maratonec a vytrvalec), či českolipský dálkový plavec Michal Spurný.

„Mezi ženami vyhrála tradiční vítězka Tereza Měchurová, v družstvech se pravidelně na stupních vítězů objevuje českolipský Swahil Beer Team Eleven ve složení Michal Spurný, Jan Matoušek a Vasil Dogaru," informoval Českolipský deník Jan Šmíd, jeden z hlavních pořadatelů KMT.

Letošní ročník v Kytlici doznal řady změn. Tou nejzásadnější byla cyklistická trasa, jež se přesunula ze silnice do lehkého terénu.

Novinky přispěly ke kvalitě závodu

„Změnu trati přivítala většina závodníků, a další podstatnou změnou, která přispěla ke kvalitě závodu, bylo elektronické měření časů pomocí čipů nebo změna depa a místa cíle na velkém fotbalovém hřišti," potvrdil Jan Šmíd s tím, že na stupně vítězů se postavilo hned několik orientačních běžců a atletů.

Také teplota vody ve zdejším koupališti byla oproti loňskému ročníku příjemnější. Letos měla 19 stupňů, tedy o čtyři více než v roce 2012, a také teplota vzduchu byla ideální: 20 25 °C.

Malou zajímavostí je, že již potřetí se KMT zúčastnili slovenští borci až z dalekého Bardějova.

Již teď se připravují na další akce

Zástupci ze SKI Polevsko se již nyní připravují na zimu. „Chystáme tradiční závody na běžkách, takže ani letos nebude chybět Silvestrovský běh, Polevská lyže, slavná Lužická 30, či loňská novinka Novoborský ski sprint."

A na příští rok členové polevského klubu připravují ve spolupráci s dalšími pořadateli z Lužických hor seriál netradičních závodů.

„Začneme v zimě běžkami a budeme pokračovat X-Duatlonem Kytlice, nočním závodem na horských kolech s názvem Radvaneckej Šajnkap a na závěr již 28. Kytlickým minitriatlonem, který se uskuteční 9. srpna roku 2014," vypočítal Jan Šmíd.

Pořadí závodu podle kategorií

27. ročník Kytlického minitriatlonu se rozhodně vydařil. Na start se postavilo dohromady 110 borců.Muži 19 – 39 let
1. Hradec Pavel (OOB TJ Turnov)
2. Bureš Lukáš (CK Kolokrám Svijany)
3. Hrouda Milan (CYKLOFIT LIBEREC)

Dorostenci
1. Stupka Patrik (AC Česká Lípa)
2. Cmunt Petr (Jiskra Nový Bor)
3. Zadražil Filip (BIŽ. Jablonec)

Dorostenky
1. Lhotáková Anežka (Schrödinger Cycling Team)
2. Zeiselová Jitka (Schrödinger Cycling Team)

Veteráni nad 40 let
1. Kříž Zdeněk (The North Face Test Šp. Mlýn)
2. Rouček Pavel (Triade Děčín)
3. Arnold Zdeněk (Haven Extreme)

Ženy 19 let a více
1. Měchurová Tereza (AC Česká Lípa)
2. Böhmová Eva (VSK Elektro ČVUT)
3. Landová Martina (Česká Lípa)
4. Slaměná Ivana (AC Česká Lípa)

Družstva
1.  Swahil Beer Team – Eleven Česká Lípa
2.  Varnsdorf/ Rumburk
3.  Japeto Nový Bor
4.  SKI Polevsko 2
5.  Pyjáci Nový Bor