Šestý ročník populární sportovní akce Tříkrálový maratón pod bezednými koši, pořádaný občanským sdružením Asociace Amatérských Sportovců Českolipska, se uskutečnil ve sportovní hale v Zákupech. Basketbaloví nadšenci jako vždy utvořili dvě družstva, letos podle barev dresů pod názvy Blue Effect a Simply Red, a sehráli nepřetržitý zápas trvající dvanáct hodin a dvacet minut.

Do vedení šli hned zkraje Simply Red, a třebaže Blue Effect v některých fázích utkání náskok stahoval, červení si vítězství v poměru 1245:1075 nenechali ujít. Pořadatelé do programu zařadili tradiční veteránskou i dámskou hodinku, soutěž v hodech přes celé hřiště o DVD přehrávač a nově také doprovodný turnaj ve streetballu, který si okamžitě získal velkou oblibu.

Vstoupit do nového sportovního roku právě v Zákupech se letos rozhodlo rekordních 76 účastníků. Ti mimo jiné mohli zhodnotit svou povánoční kondici díky soutěži o „nejlepšího spalovače tuku“, v jejímž rámci byl všem zúčastněným před a po utkání změřen obsah tuku a rozdíl určil vítěze. Celkově se maratón odehrál v pohodové, ale patřičně nažhavené atmosféře, organizace klapala na jedničku a akce se stala tím nejlepším sportovním vstupem do nového roku.

Po skončení sportovní části byly kromě putovního poháru pro vítězné družstvo předány také ceny v individuálních kategoriích. Statistiku času stráveného na hřišti ovládli bratři Tesařové, přičemž první byl Tomáš s časem 4:08,02 hod. a druhý Jiří s časem 3:44,34. Na třetím místě se umístil Aleš Máša, který odehrál 3:43,03 hod.

Poté následovala část společenská, diskotéka v jídelně vedle sportovní haly, tradičně spojená s výbornými kulturními vystoupeními. Podle některých účastníků byla tato fáze ještě náročnější než samotný zápas, ale všichni si celou akci pochvalovali a vyjadřovali pevné odhodlání zúčastnit se dalšího ročníku, který proběhne na začátku příštího roku.

Další informace o občanském sdružení Asociace Amatérských Sportovců Českolipska a o akcích, které pro všechny sportovní nadšence pořádá, lze nalézt na webové stránce www.aasc.cz. Na této stránce se zájemci také budou moci přihlásit k účasti v Tříkrálovém maratónu pod bezednými koši v roce 2012.

Tomáš Čmuchálek