Startovní listina se opět velice rychle zaplnila, volná místa však ještě jsou. Letošní EHD jsou otevřeny pro 132 týmů, do soutěže je přihlášeno 133, ale z nich deset nemá splněné všechny podmínky pro registraci, to znamená, že se zájemci ještě mohou přihlásit a při rychlém splnění podmínek se do soutěže dostat.

Formát soutěže zůstává v podobě, která se pořadatelům osvědčila, včetně zahájení her v pátek 26. srpna na náměstí Republiky v Doksech. Dvě disciplíny ale změní místo konání. Tradičně orientační běh, který se přesouvá každoročně, a kopaná, ta se přesune na tréninkovou plochu fotbalového oddílu nedaleko ulice Ke Klůčku, kousek od sběrného dvora. Důvodem přesunu je kompletní rekonstrukce školního hřiště.

„Rádi přivítáme dobrovolníky, kteří by se chtěli zapojit do organizace letošního ročníku," říká ředitel EHD Jaroslav Novák. Veškeré informace najdou zájemci na webu ehd.doksy.com.

Šestičlenné týmy i letos změří posledního srpnového víkendu síly v sedmnácti disciplínách cyklistika, plavání, rafty, kopaná, kuželky, tenis, horolezecká stěna, bungee running, biatlon, stolní tenis, orientační běh, jungle creek, beachvolejbal, nohejbal, kolečkové brusle, lukostřelba a veslařský trenažer.