Patnáct medailí, z toho tři tituly, přivezla minivýprava plaveckého klubu Seals Masters Česká Lípa z Mezinárodního mistrovství ČR v plavání (kategorie Masters).
V konkurenci 202 účastníků z deseti zemí si vedlo českolipské trio Jiří Šafra, Blanka Šafrová a Jan Nykl velice dobře.
„Na to, že jsme z našeho klubu startovali pouze my tři, je medailová sbírka dobrou vizitkou,“ řekl nám Jiří Šafra, nejúspěšnější plavec českolipského družstva. Šafra se na stupně vítězů postavil celkem osmkrát. Vyhrál totiž na tratích 200 a 100 m prsa a druhá místa obsadil v dalších šesti disciplínách (800 m VZ, 400 m VZ, 400 m PZ, 200 m PZ, 200 m M a 50 m P). „ Dařilo se mi, vylepšil jsem si několik osobních rekordů, ale ani oba moji kolegové z družstva si nevedli špatně,“ poznamenal Jiří Šafra. Blanka Šafrová vybojovala 4 třetí příčky (200 m P, 100 m P, 50 m P a 50 m Z), Jan Nykl vyhrál závod na 200 m znak, druhý skončil na stometrové trati a třetí na 50 m.
Dalšími závody, kterých se plavci Seals Masters Č. Lípa zúčastní, proběhnou 9. a 10. června pod názvem Korunní Cup. „Pořadatelem je náš oddíl, ale kvůli rekonstrukci českolipského bazénu se pohár uskuteční v Děčíně.“