Až z izraelské Haify se před několika dny vrátila dvojice reprezentantů novoborského oddílu Metalpower Dan Dvořák a Sandra Mokrá. Oba borci se zde zúčastnili Israel Open Benchpress, což je otevřené mistrovství Izraele v benchpressu.
Soutěž organizovaly zástupkyně asociace WPC Izrael Anna Marcus a Faina Khariff, účastnice nedávného evropského šampionátu v Novém Boru.

Panovaly extrémní podmínky

„Město Haifa, přístav na břehu Mrtvého moře, je známé svou obrovskou vlhkostí vzduchu, navíc ve zdejší basketbalové hale panovalo čtyřicetistupňové vedro, takže závody byly fakt velmi obtížné,“ řekl deníku Dan Dvořák.
Soutěže se zúčastnilo 74 siláků z Austrálie, Ruska, Izraele, Slovenska a ČR.
Mistryně Evropy Sandra Mokrá bojovala poprvé ve váhové kategorii do 67,5 kg. Úvodní dva pokusy na 70 a 90 kilogramech hravě zvládla, třetím pokusem byla nucena naložit činku na 102,5 kg, a to proto, aby porazila domácí Iris Shektekovou, což se nepodařilo a získala stříbrnou medaili.

Dvořák nastoupil ve své kategorii až v 18 hodin. „Díky tamním extrémním podmínkám jsem během tohoto dne shodil neuvěřitelných pět kilo,“ poznamenal úřadující mistr Evropy, jenž základní pokus 240 kg zvládl a stal se vítězem. Poté se ještě pokusil o rekord šampionátu – 270 kg. „Nedal jsem to, protože se mi ozvalo nedávné zranění mezilopatkového svalstva, jež jsem si způsobil u svého posledního těžkého tréninku ve dřepu, při kterém jsem poprvé zvládl 415 kilo. A před blížícím se světovým šampionátem jsem nechtěl riskovat.“
Závod v Izraeli byl pro novoborské borce poslední prověrkou před zmiňovaným MS v anglickém Birminghamu, kam odlétají začátkem září.