Chtěla nejen závodit, ale také prosadit pořádání mistrovství světa v roce 2010 v naší zemi. Akce se zúčastnili též členové nejúspěšnějšího českého oddílu Metalpower Nový Bor.

V úterý nastoupila jako první Sandra Mokrá, která navázala na své letošní úspěchy v benchpressu a po titulu mistryně Evropy WUAP, dokázala zvitězit i v Anglii a získala tak první titul pro novoborský oddíl za výkon 100 kg, Dalším „Borákem“ na place byl nejlepší český veterán Tomáš Veselý, který svým osobákem 245 kg získal poprávu titul mistra světa.

Mezi dorostenci startovala novoborská naděje a mistr světa z Belgie 2006, Zdeněk Bakus. Druhým pokusem na 175 kg si zajistil titul a třetím pokusem ještě zkusil svůj rekord osobní a to 182.5 kg. Činku zatlačil, ale rozhodčí bohužel pokus viděli 1:2 neplatný.

Mezi muži, v nejtěžší kategorii nastoupil Karel Koldovský, který si prvním pokusem 230 kg zajistil stupně vítězů. 2. pokusem lehce zatlačil svůj osobák 237.5 kg, který zajištoval stříbro a pokusem třetím zatlačil 245 kg, bohužel opět dle rozhodčích 1:2 neplatně. Stříbro v samostatném benchpressu je historickým úspěchem pro novoborský oddíl. Zvítězil Fin Rantanen.

Mezi trojbojaři nastoupili dva zástupci Metalpoweru a to Jiří Hačkulič, který dřepem 300 kg, benchpressem 225 a mrtvým tahem 270 kg obsadil 4. místo v kategorii do 100 kg.

V těžké kategorii do 125 kg nastoupil mistr Evropy z letošního roku Dan Dvořák. Po lehkém dřepu 400 kg zatlačil 257.5 kg a potáhl 317.5 kg. Výsledek 975 kg je zlepšení oproti ME o 15 kg, které stačilo na bronzovou pozici. Zlato získal šampion GPC Rufat Agayev z Azerbajdžanu.

Nejlepším závodníkem se stal, tak jako na mistrovství Evropy, které se konalo letos v květnu v Novém Boru Jonas Rantanen z Finska, který atakoval 505 kg dřep, 360 kg benchpress a 360 kg mrtvý tah.

Česká republika, vítěz Poháru národů z Mistrovství Evropy, se neztratila ani na Mistrovství světa, kde obsadila bronzovou pozici za Finskem a Anglií.
Úspěchem novoborské výpravy na poli diplomatickém je přidělení mistrovství světa v silovém trojboji a benchpressu, které se bude konat v roce 2010 v naší zemi. Jednoznačnému poměru hlasů 12:2 pomohla dobrá organizace a celková spokojenost činovníků Asociace s Mistrovstvím Evropy, které se konalo letos v Novém Boru. Navíc ještě Zdenek Bakus a Sandra Mokrá absolvovali uspěšně zkoušky na mezinárodní rozhodčí. Oba dva proto budou rozhodovat mistrovství České republiky, které se bude konat 14. března v Novém Boru.

Poslední letošní akci novoborských siláků je MS WUAP, které se koná příští týden v německém Lauchhammeru.