Zúčastnilo se ho celkem 181 dětí z 19 klubů, mezi nimiž byl i jeden z Polska. Mezi tolika účastníky byl SK Judo Nový Bor zastoupen 14 chlapci a 4 dívkami, kteří vybojovali 5 zlatých medailí (Jiroušová Kristýna, Havlíček Jan, Straka Jan, Drábek Antonín, Zimlová Johanka), 4 stříbrné medaile (Sládeček Jakub, Bureš Štěpán, Holcová Tereza, Svoboda Tomáš) a 8 bronzových medailí (Fliegelová Veronika, Holec Roman, Podhorský Tomáš, Pastor Lukáš, Řeháček Filip, Grosser David Rolf, Hippman Dominik, Dušička Matěj), a v závěrečném hodnocení týmů se umístil na 2. druhém místě.

 V novoborské sportovní hale se uskutečnil 1. Judo champion cup s mezinárodní účastí, pro mláďata, mladší a starší žáky a žákyně, který pořádal SK Judo Nový Bor ve spolupráci s TJ Lokomotiva Česká Lípa, oddíl judo. Oddíl juda TJ Lokomotiva Česká Lípa reprezentovalo 9 chlapců a 3 dívky. Tito mladí judisté získali 3 zlaté medaile (Moravík Jan, Čumová Jana Marie, Pulo Tomáš), 5 stříbrných medailí (Krejčová Eliška, Dvořák Michal, Kohlíček Jan, Moravík Jiří, Kařízková Nikola) a 4 bronzové medaile (Knespl Lukáš, Knespl Lukáš, Heger Pavel, Přibyl Lukáš, Hřebík Václav), a v hodnocení družstev získali pohár za celkové páté místo.

Někteří judisté se zúčastnili svých prvních závodů v životě, vyzkoušeli si, jaká je atmosféra turnajů, i samotných soubojů. Všichni zúčastnění si tak zaslouží naši pochvalu. Stejně tak rodiče, bez nichž by nefungovalo zázemí závodů, rozhodčí, bez jejichž výroků by nebylo vítězů či poražených, ale i vytrvalá komentátorka přímo v hale.

Děkujeme tedy členům oddílu juda TJ Lokomotiva Česká Lípa za spoluorganizaci a pomoc, a také všem, kteří se přímo či nepřímo podíleli na těchto závodech a věříme, že v budoucnu v Novém Boru opět budeme moci fandit a držet palce mladým judistům, kteří svému sportu obětují spoustu volného času i fyzické námahy.

Irena Maixnerová