Vysoce favorizovaní hosté se však mezitím dokázali prosadit celkem sedmkrát a na dalekou cestu domů si tak přibalili vysoké vítězství 7:2.

Lepší začátek si snad domácí ani představovat nemohli. Už ve 4. minutě je totiž dostala do vedení nová posila z Karlových Varů Petr Novotný, jenž rozjásal více než tři stovky diváků.

„To, že jsem dal při své superligové premiéře gól hned při druhém střídání, bylo samozřejmě velkým plusem. Jinak je to ale oproti první lize obrovský rozdíl. Je to doslova o parník rychlejší a když se nepodíváte, můžete dostat od soupeře pořádně naloženo,“ vysvětloval útočník.

Česká Lípa – Vítkovice 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Jeho slova Vítkovice brzy potvrdily. Naprosto zřetelnou převahu dokumentovaly i gólově. V desáté minutě využil přesilovku Sladký a vzápětí přidal druhý gól hostů pohotovou dorážkou Oborák. Brankář Ponomarev navíc několika dalšími zákroky zabránil mnohem většímu debaklu.

Ve druhé třetině už Vítkovice míček soupeři prakticky nepůjčily. Přidaly prostřednictvím Firdy, Jastřembského a Rýpara další tři branky a definitivně rozhodly o svém vítězství. „Velký rozdíl byl vidět především v rychlosti. Chvílemi to vypadalo na to, že si s námi dělají co chtějí. Výsledek určitě mohl být daleko horší,“ doplnil kapitán České Lípy Lukáš Mlejnek.

Severočeši vyslali na brankáře Součka jen šest střel za celý zápas. Favorit se naopak i v dalším průběhu bavil pohlednými kombinacemi a dokázal dalšími trefami Bräuera a Jastřembského ještě navýšit svůj výrazný náskok.

Branky: 4. Novotný (Burian), 57. Štěrba (Jirsa) – 10. Sladký (Rýpar), 12. Oborák (Polášek), 29. Firda (Polášek), 35. Jastřembský (Delong), 37. Rýpar (Delong), 48. Bräuer (Sladký), 50. Jastřembský (Sladký). Rozhodčí: Báliš, Varga. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 6:23. Diváci: 309.