V předchozím 8. kole F.A. Zole zavítaly na hřiště vedoucího Mělníka, kde vybojovaly cenný bod za remízu 4:4. Mělník byl tím pádem předstižen Hradcem Králové a F.A.Zole udržely třetí příčku se 16 body. CF Radobýl Litoměřice po výhře nad Turnovem 4:2 sice byl až sedmý, ale odstupy ve střední části tabulky jsou stále velmi těsné.

Začátek zápasu byl opatrný a téměř bez šancí. Ve 3. minutě ale Litoměřice rozebraly obranu domácích a skórovaly do prázdné branky. F.A.Zole se poté vrhly do útoku. Šanci měl Vojtěch Brož a následovala střela z přímého kopu do zdi. Potom toho moc k vidění nebylo, pouze ojedinělé příležitosti na obou stranách, takže spravedlivým poločasovým výsledkem by zřejmě byla remíza. Přesto půle skončila 0:2, protože v 18. minutě domácí brankář Chadraba pokazil rozehrávku a daroval míč soupeři, který jej uklidnil do odkryté branky.

Brzy po přestávce F.A.Zole snížily. Vodrážkovu střelu tečí přizvedl obránce hostí a míč přeplachtil bezmocného brankáře 1:2. Domácí se snažili vyrovnat a v 25. minutě vyrazili po rohu hostí do brejku, avšak Zdeněk Brož v dobré šanci neuspěl. Po dalších dvou minutách se mezi střelce málem zapsal Vodrážka, jenže nahrávku v poslední chvíli zachytil gólman soupeře. Ve 29. minutě domácí evidentně faulovali ve středu hřiště, ale hostující hráč se k údivu všech nesložil ochotně k zemi a nečekal na odpískání, nýbrž po čtyřech dostihl míč a ranou k tyči zaznamenal třetí branku Litoměřic.

Domácí si vzali oddechový čas a hráči dostali pokyn, aby častěji stříleli a nebáli se riskantnějších variant rozehrávky. Jenomže ve 34. minutě skórovali zase hosté. Nepokrytý hráč po rohu zamířil přesně do šibenice a bylo to 1:4.

F.A.Zole následně vyzkoušely power-play, ale střel mnoho nepředvedly a teprve po dvouminutovém obléhání protlačil míč do branky Zdeněk Brož. Osm vteřin před koncem pak Vodrážka napálil tyč a v poslední vteřině soupeř přidal gól na 2:5.

Domácí reklamovali, že se přihrávka skórujícímu hráči dotkla zařízení haly, ale tato branka už rozhodně nic neřešila, takže vášně nakonec opadly.

FC Radobýl Litoměřice se předvedl jako kombinačně a takticky dobrý tým se spolehlivou koncovkou. F.A.Zole měly smůlu v tom, že během zápasu muselo natrvalo nebo dočasně kvůli zdravotním potížím odstoupit hned několik hráčů. Utkání přihlíželo 50 diváků.

Další domácí zápas F.A.Zole sehrají už za týden, v pátek 30. listopadu, ve sportovní hale v České Lípě od 20.30. Soupeřem jim bude FC Arsenal Benešov.

F. A. Zole Č.Lípa - CF Litoměřice 2:5 (0:2)

Branky za domácí: Vodrážka, Brož Zdeněk.

Sestava F.A. Zole Č. Lípa: Chadraba Havlásek, Šídlo, Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Hanoušek, Kliment, Beránek, Vodrážka, Mitáč. Trenér Jiří Ort.

Autor: Michal Prokop