Do branky domácích se postavil Švasta, jehož posléze vystřídal Chadraba, obrana nastoupila ve složení Havlásek, Šídlo, Burian, Vodrážka, v útoku hráli Vojtěch Brož, Zdeněk Brož, Mitáč, Beránek a Šanda.

Ačkoliv měl celek F.A. Zole celý zápas převahu, poločas skončil 0:1 pro hosty. Ve druhé půli Brandýsek přidal další dvě branky, a teprve za nepříznivého stavu 0:3 se konečně prosadili i domácí, a to hned dvakrát. Oba góly zaznamenal Zdeněk Brož. Navzdory závěrečné power play domácích borců však zápas výsledkem 2:3 také skončil. A nováček si z České Lípy trochu překvapivě odvezl všechny tři body.

Hlavním problémem mužstva F.A.Zole bylo neproměňování šancí a nedostatek důrazu. Nutno však poznamenat, že domácí postihla také nehorázná smůla, kvůli níž nastřelili břevno, dvakrát tyč a jednou byl míč za již překonaným brankářem vyhlavičkován obráncem.

Druhý domácí soutěžní zápas F.A. Zole (prvním bylo úspěšné osmifinále Poháru FAČR) si nenechalo ujít 250 diváků. Českolipský celek je momentálně na 9. místě. Další domácí zápas odehraje ve Sportovní hale v České Lípě 12. října od 20.30 hodin. Jejich formu prověří Dalmach Turnov.

Po utkání s Brandýskem jsme o rozhovor požádali trenéra Jiřího Orta.

Co jste o FC Brandýsek věděli? Zaskočil vás něčím?

O soupeři jsme nevěděli prakticky nic, jen to, že z divize postoupil s velkým přehledem. Přijel s kvalitním mužstvem a jeho výkon byl vyspělý. Z minima dokázal vytěžit maximum. My jsme naproti tomu nedokázali zužitkovat převahu, doplatili jsme na mizernou koncovku a nedůraz. Přesto se našla i pozitiva, ze kterých bych uvedl výkon mladého Mitáče.

Během zápasu jste vystřídali brankáře. Jaký jste k tomu měli důvod?

Z tréninku se nám zdálo, že Švasta má v poslední době lepší formu, a tak dostal pro první utkání důvěru on. Na power-play jsme však později nasadili Chadrabu, protože je platnějším hráčem v poli.

Na čem potřebujete před dalším zápasem zapracovat?

Výkon nám napověděl, že musíme zlepšit koncovku a také pohyb. Teď jedeme do Kadaně, se kterou míváme potíže…