V disciplíně chůze se začíná nejdříve, obvykle při silničních závodech, a výsledek se započítá do jednotlivých kol. To první bylo trochu výjimečné v tom, že se závodilo na dráze v Nové Pace a jednalo se o závod na 10000 metrů. Na startu stála kompletní česká špička včetně čerstvé „limitářky“ na letošní MS Zuzany Schindlerové, a také dvě hostující slovenské závodnice. Do jedné řady se postavily i dvě atletky České Lípy.

Mimořádně úspěšná byla novoborská Bára Havranová, která v Lípě hostuje. Došla na vynikajícím 8. místě ve výrazně vylepšeném osobním rekordu 56:15,1 min., což znamenalo 3 ligové body. Úspěch je o to cennější, že ve finiši udolala i Barboru Pitákovou, která v roce 2005 ještě pod dívčím jménem Dibelková vybojovala 5. místo na MS.

Hana Svitáková bojovala nejen se soupeřkami, ale i s nastupující virózou. I přesto si dokázala zlepšit osobní rekord o více než minutu (1:02,24 hod), avšak čas stačil jen na 11. místo. Každopádně se jedná o výborný start do extraligové sezony.

Zároveň proběhl vložený závod na 5000 m, kde měli atleti z Českolipska také kvalitní zastoupení, především v dívčí kategorii. Pořadí na stupních vítězů: 1. E. Drahotová (Rumburk) 26:40,4; O. Půčková (Nový Bor) 27:55,0; A. Frydrychová 28:21,0.

Závodili i veteráni. Miloslav Sviták obsadil 2. místo, čtvrté pak František Mocker (oba AC Česká Lípa).