Čtvrtfinálová série mezi Českou Lípou a Ústím pokračovala v neděli odpoledne druhým zápasem. Úvodní duel ovládlo Ústí, které zvítězilo 9:4, a tak měli Českolipští co napravovat.

Znovu zaplněná sportovní hala viděla nervy drásající utkání, o jehož vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, kteří se ujali vedení v sérii 2:0, a doma tak mohou proměnit postupový mečbol.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Florbal Ústí nad Labem 3:4 po SN (0:1, 1:1, 2:1 0:0)

Trenér České Lípy Jiří Stožický udělal před druhým střetnutím jednu zásadní změnu v sestavě, do branky totiž nasadil od začátku Lukáše Chynu a mladý gólman se proti Ústí opravdu činil. První úspěšný zákrok předvedl proti zakončení Kopeckého. Poté si hostitelé zahráli přesilovou hru, v níž Mlejnek trefil jen boční síť.

A když svou možnost neproměnil Vnuk, prosadilo se Ústí. Erik Schuschwary se zmocnil balonku a přesnou střelou mezi rukou a tělem překonal Chynu. S blížícím se koncem první třetiny se Chyna v brankovišti opravdu nenudil, sérii povedených zákroků završil proti Štorkovi.

Po změně stran měl nejprve Chyna pořádnou porci štěstí, když se míček nedokutálel do branky, ale o několik vteřin později už kapituloval. Jakub Kolstrunk doslova dotlačil hrací předmět do sítě a Ústečtí vedli 2:0. Vzápětí sice fauloval Kněžour, ale početní převahu hosté nezužitkovali, a tak přišel trest. Pokud by se ve florbale udělovala Zlatá helma za nejlepší akci, byla by spolupráce Slaného s Radkem Matějíčkem vážným kandidátem na vítězství. Českolipský obránce totiž narýsoval přesný pas na Matějíčka, který ukázkovou souhru zakončil do prázdné branky.

1. čtvrtfinále: FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Florbal Ústí 4:9.Autor kontaktního gólu mohl vzápětí vyrovnat, ale skákající míček na místo určení nedopravil. V čase 45:33 už gól padl, ovšem na druhé straně hřiště. Schuschwary oslovil Viktora Kopeckého a ten zvýšil na 3:1. Česká Lípa se ale bleskově vrátila zpět do hry, Vnuk zkušeně vyčkal, až mu do střeleckého prostoru naběhne Daniel Kněžour, který překonal Hlavu podruhé. V 53. minutě explodovala českolipská sportovní hala radostí potřetí, Martin Jeřábek schoval svou střelu za několik hráčů a Hlava spatřil balonek až v síti.

Do konce základní hrací doby už žádný další gól nepadl, a na řadu tak přišlo prodloužení. V něm mělo Ústí velkou šanci rozhodnout, když hrálo pětiminutovou přesilovku po vyloučení Pastora, ale domácí oslabení přečkali bez úhony a vše se chystalo na samostatné nájezdy.

Jako první se proti Chynovi rozjel Stummer a svůj pokus proměnil. Následně si vzal míček Motejzík, ale bekhendovým blafákem neuspěl. Druhou sérii začal Jakub Kolstrunk a kličkou po ruce podruhé vyzrál na Chynu. Záhy ale svůj nájezd zvládl Milan Tichý a Lípa byla zpět ve hře o důležité vítězství. Do branky České Lípy se proti Štorkovi postavil Mück a svému protihráči radost zmařil. Proti Hlavovi pak nastoupil Tomáš Podrabský, jenž ale ústeckého brankáře nevymíchal.

Radek Kužel vzápětí uspěl a vzhledem k tomu, že Jakub Karel nájezd nedal, slavilo druhou výhru v sérii Ústí nad Labem.

Ohlasy trenérů

Jiří Stožický (Česká Lípa): „Rozhodla hra zvaná nájezdy. Podle mého názoru by měly všechny zápasy rozhodovat branky ze hry. V sérii rozhodně nic nebalíme. Těším se do Ústí a moc děkuju divákům."

Tomáš Syryčanský (Ústí): „Přesně takovéhle zápasy tato série potřebuje. My jsme dneska hráli ještě líp než včera a utkání jsme mohli rozhodnout již na začátku zápasu, ale pořád můžeme být ještě lepší. Lípo, tohle je naše hra."

Třetí zápas této série se odehraje v sobotu 12. března od 18 hodin v ústecké hale Sluneta.

Branky a asistence: 31. Matějíček (Slaný), 47. Kněžour (Vnuk), 53. Jeřábek (Motejzík) - 11. Schuschwary (Pojar), 23. Kolstrunk (Kužel), 46. Kopecký (Schuschwary), rozhodující nájezd Kolstrunk. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 306. Stav série: 0:2.
Česká Lípa: Chyna (Mück) - Vnuk, Marhan, Jeřábek, Motejzík, Mlejnek, Jiránek, Novák, Podrabský, Vondráček, Tichý, Hřebřina, Karel, Matějíček, Jansa, Pastor, Slaný, Kněžour, Vlček. Trenér: Jiří Stožický.
Ústí: Hlava (Stránský) - Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Vojta, Štummer, Kučaba, Sattler, Novák, Kopecký, Štorek, Filipec, Jiří Mareš, Schuschwary, Jaroslav Mareš, Koník, Kühnel, Šafařovský. Trenér: Tomáš Syryčanský.

V sobotu Českolipští podlehli severočeskému rivalovi z Ústí nad Labem 4:9. Hosty v prvním duelu podržel především brankář Tomáš Hlava a také střelec Petr Pojar, autor hattricku.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa - Florbal Ústí 4:9 (0:1, 2:4, 2:4)

Branky: 30. Jakub Karel, 38. Štěpán Slaný, 54. Milan Tichý, 59. Tomáš Podrabský - 18. Viktor Kopecký, 29. Petr Pojar, 32. Radek Kužel, 34. Radek Kužel, 36. Vladimír Štorek, 47. Petr Pojar, 50. Jakub Kolstrunk, 56. Petr Pojar, 60. Jiří Mareš. Rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 285.

Michal Šandor