Pokud si někdo pokládal otázku, jakým způsobem vstoupí do své devatenácté sezony cyklisté silničáři českolipského Sportovního klubu MS AUTO, pádnou odpovědí mu může být příval medailí a pódiových umístění napříč všemi věkovými kategoriemi.

Svátek cyklistiky a především jízdy proti chronometru se konal v Hodkovicích nad Mohelkou, kde se dopoledne jela časovka v rámci Extraligy masters a odpoledne pak na stejné trati krajské přebory v časovce pro Liberecký, Ústecký, Pardubický, Hradecký, Středočeský kraj a Prahu.

V dopoledním závodu nejprve ostřílený borec Vladimír Novák po tuhém souboji získal o necelou vteřinu druhé místo ve své kategorii.

Skvěle zajel i Pavel Veselý, který si vytvořil osobní rekord na této 17 km dlouhé trati. Premiérovým závodem v novém dresu byl pak start v této časovce pro novou akvizici týmu, Miroslava Tučka, který soutěží v kategorii nad 60 let.

V odpolední části dostaly prostor nejprve všechny mládežnické kategorie. Mladým jezdcům a jezdkyním MS AUTO se dařilo, pro stříbro si dojela Michaela Makovcová mezi mladšími žákyněmi. Mezi stejně starými chlapci, ve větší konkurenci, se blýskli na třetím místě Mikuláš Kmoch a na pátém Tobiáš Vondra.

V kategorii juniorů si v prvním startu za českolipský klub dojel pro třetí příčku Marek Ježdík a hned pár vteřin za ním skončil čtvrtý Pavel Medřický.

Jako poslední se na trať vydali muži a po skvělé jízdě slaví titul krajského přeborníka Pavel Veselý, kterého na druhém místě doprovodil na stupně vítězů Josef Semerád. Vše pak ještě umocnil čtvrtou příčkou zkušený Petr Nováček. Z Hodkovic se odjíždělo s pocitem dobře odvedené práce a hlavně pro mladé přinesl neocenitelné zkušenosti.