Nejlepších 8 družstev (skupina A) hrálo tentokrát ve Frýdku-Místku, skupina B se v Č. Lípě na Ladech a skupina C ve Svitavách.

Lokomotiva Česká Lípa měla za úkol udržet se ve skupině B, tedy skončit do 6. místa. Týmu chyběl zraněný Jedlink, jediný dlouhý hráč, a bohužel také jediný nahrávač Jiří Srb. Úkol to byl opravdu přetěžký. Po výborných výkonech celého družstva obsadil českolipský tým nakonec čtvrté místo a ve skupině se udržel.

„Naši hráči sehráli poměrně kvalitní utkání se všemi týmy. Podlehli pouze silnějším klubům z Prahy, Nového Jičína a České Třebové. Čtyři zbylé zápasy vyhráli bez ztráty setu," hodnotil turnaj koučJaroslav Linhart.Oporami českolipského družstva polde něj byl na postu nahrávače z nouze hrající smečař Martin Beneš, blokař Jakub Rataj a smečař Jan Pavlíček.

„Největším překvapením byl výborně hrající Patrik Lustyk na postu diagonálního smečaře účka. Poprvé nastoupil v základu a udělal nám ohromnou radost," dodal druhý trenérJaroslav Javůrek.„Za bojovný výkon je třeba pochválit celý náš tým. A poděkování patří také divákům z řad rodičů, spolužáků a příznivců českolipského volejbalu, kteří neustálým povzbuzováním vytvořili velmi bouřlivou a parádní atmosféru."

Po pátém kole ČP ze skupiny A sestoupila družstva SKV Ústí n. L. a ČZÚ Praha. Naopak do skupiny A postoupily SK Prosek Praha a TJ Nový Jičín. Ze skupiny B sestoupily USK Slávia Plzeň a VSK Č. Krumlov a do téže skupiny postoupila družstva Zlína a Hr. Králové.

Poslední kolo ČP 2013 - 2014 se hraje ve dnech 21. 23. března v Hradci Králové.

Výsledky České Lípy:

Slávia Liberec 2:0

TJ Nový Jičín 0:2

VK Velké Meziříčí 2:0

Česká Třebová 0:2

Slávia Plzeň 2:0

SK Prosek Praha 0:2

VK Český Krumlov 2:0

Sestava České Lípy: Jakub Rataj, Martin Beneš, Kryštof Tomasch, Jan Pavlíček, David Horák, Patrik Lustyk, Erdene Ochir a Tomáš Hendrich. Trenéři: Jaroslav Linhart, Jaroslav Javůrek.