Dlouho očekávané utkání mělo zcela hladký průběh, ve kterém jasně dominovali házenkáři Lokomotivy. A dá se říci, že ve všech směrech. Jejich hra byla rychlá a oproti soupeři také o poznání nápaditější. „Projevila se vyšší technická vyspělost našeho týmu a také lepší fyzická kondice,“ přidal další důvody vysokého vítězství prezident českolipského oddílu Patrik Pavlíček.

Jediné ospravedlnění propastného rozdílu v konečném skóre můžou Mimoňští hledat v absenci 3 hráčů základního kádru. Citelně jim chyběl zejména na spojce Robert Rajchl a v brance Milan Kábele.

Do utkání přitom vstoupili lépe, když se dostali hned v prvních minutách do dvoubrankového vedení. To jim ale nevydrželo dlouho. Lokomotiva v 7. minutě srovnala na 3:3 a během dalších 8 minut dala šňůru 5 gólů, čímž svému soupeři definitivně utekla. Do kabin se šlo za stavu 5:12 pro hosty.

Dostatečný náskok házenkáře České Lípy neukolébal. Naopak, hned po přestávce vyráželi ze zabezpečené obrany k rychlým protiútokům, ze kterých vytěžili sedm gólů v řadě, aniž by inkasovali. Ve znamení drtivého náporu Lokomotivy proti bezradné Jiskře se nesl i zbytek utkání. Hosté nakonec přehráli snadno domácí výběr 29:11 a znovu potvrdili suverénní postavení na první příčce severočeské ligy.

„Utkání mělo od začátku jednoznačný průběh,“ uznal předseda mimoňského oddílu František Stárek. „Lokomotiva je lépe fyzicky připravená, z čehož pramenilo hodně branek z rychlých protiútoků. Také celkově měl soupeř lepší herní projev,“ dodal.

Jiskra Mimoň - Lokomotiva Česká Lípa 11:29 (5:12).

Rozhodčí: Primus – Štrébl.

Sestava a branky Jiskry: Hromádko, Kala (1), Kvapil (2), Ježek (2), Šámal, Rychnovský (3), Duzbaba (2), Zeman, Hons (1), Opelt, Vozůrka, Janeček.

Sestava a branky Lokomotivy: Jirousek, Jahoda, Knap (7), Poslpíšil V. (1), Pospíšil P. (4), Pavlíček (3), Duben (4), Hejl (3), Drobný J., Drobný M. (7). Vyloučení: 0 – 2.