V neděli se Českolipští skvěle představili na turnaji ve Varnsdorfu, odkud si ze dvou utkání přivezli šest bodů. V tabulce po 10 kolech jim patří 6. příčka. „Náš klub vznikl letos v únoru s pomocí mé přítelkyně Barbory Houžvičkové a mého kamaráda Davida Kořínka," sdělil Českolipskému deníku Eduard Helebrandt, předseda FBK Gladiators.

„Máme zatím šestnáct stálých členů, trénuje nás právě David Kořínek, který má zkušenosti z FBC Česká Lípa. A stále přibíráme nové posily do kádru. Trénujeme každý čtvrtek v tělocvičně českolipského gymnázia a každý pátek v Zákupech vždy od 19 hodin," přibližuje předseda Helebrandt.

Gladiátoři začali trénovat dvakrát týdně až před necelými dvěma týdny. „Je to všechno celkem finančně náročné, ale zvládáme to. Máme za sebou i náš první pořadatelský turnaj v Liberecké lize."

FBK Gladiators v ní letos odehrál 10 zápasů, pětkrát vyhrál, stejným poměrem podlehl, a tak má 15 bodů. „S ligovou soutěží a se vším kolem toho se seznamujeme, ale ambice máme vysoké. Chtěli bychom se dostat alespoň do play-off, uděláme pro to všichni maximum. Soutěž je celkem dost vyrovnaná, tak uvidíme jak to dopadne," doplnil Eduard Helebrandt.

Další dva soutěžní duely čekají na Gladiátory až za měsíc, přesněji 5. ledna 2013 v Liberci, kde se střetnou s FBC Sokol Železný Brod a domácím SK REBELS Liberec.

Výsledky a statistiky

FBK Gladiators Česká Lípa - TJ Sokol Bzí 10:3 (4:1, 4:1, 2:1)

Branky (asistence) České Lípy: Černák (Kořínek), Sova (Helebrandt), Tatíček (Gembec), Černák (Kořínek), Málek (Barian), Kořínek (Klíma), Gembec (Černák), Sova (Helebrandt ), Černák (TS), Černák (Kořínek). Střely na branku 38:26.

FBK Gladiators Česká Lípa - FBC Liberec B 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky (asistence) Č. Lípy:Barian (Černák), Tatíček (Sova), Helebrandt (Sova), Tatíček (Stránský), Tatíček (Helebrandt). Střely na branku 21:25.