Kromě účasti olympioniků a úspěšných sportovců je trénink obohacen o zábavné pohybové hry, které mají dětem vštípit olympijské hodnoty v běžných životních situacích. Už pět let se snaží Sazka Olympijský víceboj, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, vést děti ke sportu a zdokonalovat jejich pohybovou aktivitu.

Do projektu je zainteresováno téměř 1200 základních škol z celé republiky. V aktivních školách se pravidelně koná Olympijský trénink se sportovní osobností. Hlavním smyslem a cílem programu, který je financován z projektu Evropské unie Erasmus+, je do roku 2024 rozšířit povědomí o olympijských hodnotách mezi dětmi v různých evropských zemích a také vytvořit jejich vztah k lidem s handicapem.

Svarog vyřadil z poháru Českou Lípu
FOTO: Démoni po vyřazení z poháru jedou bojovat v lize na Slavii

Deník podporuje Sazka Olympijský víceboj.Zdroj: DeníkNáplní této akce je formou pohybových her naučit děti více o přátelství, respektu, spolupráci nebo o jedinečnosti každého člověka. Jeden takový Olympijský trénink proběhl na ZŠ náměstí Míru v Novém Boru, kam zavítal cyklista a ambasador Sazka Olympijského víceboje, několikanásobný paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek.

Celý program moderoval kouzelník Pavel Dolejška. „Já sám jsem si splnil obrovský sen a možná, kdyby se mi nestal úraz, tak by se mi nesplnil, protože bych se připravoval méně poctivě. Moje neštěstí mě nakoplo k větší dřině,“ řekl na místě Jiří Ježek, který dodal, že pokud budou děti makat, může se jim splnit i jejich sen.

Na začátku tréninku byla rozcvička a poté se čtyři týmy rozešly na stejný počet stanovišť, kde formou kruhového tréninku sportovci poměřili síly v různých disciplínách. V úplném závěru došlo na vyhlašování pořadí, přičemž vítězi byly všechny děti. „Pane Ježku, jsme rádi, že jste mezi nás zavítal. Děkujeme a budeme na setkání s vámi a organizátory Sazka Olympijského víceboje dlouho vzpomínat,“ stojí na školním webu.

„Olympijský trénink s šestinásobným paralympijským vítězem v cyklistice Jiřím Ježkem proběhl na ZŠ Nový Bor, nám. Míru, na výbornou,“ pochvaluje si Štěpán Janáček, trojnásobný olympionik ve skoku o tyči a sportovní manažer Sazka Olympijského víceboje.

„Děti si užily fajn sportovní dopoledne a měly možnost krátce vyzpovídat právě Jiřího Ježka, který jim zprostředkoval svůj životní příběh, jak v mládí přišel o část nohy a také jak díky sportu poznal svou ženu Soňu, která je nejen na našich akcích vždy po jeho boku,“ přiblížil dění v Novém Boru Janáček.

Tipliga čtenářů Deníku
Osmé kolo Tipy ligy mělo jednoznačného vítěze, stal se jím Komárek z Hamru

„Po sportovní části už čekalo na děti kouzlení Pavla Dolejšky, které sklidilo velikánský potlesk,“ dodal Janáček. „Díky za organizaci akce patří paní garantce Lence Jurczakové a také panu řediteli Mgr. Jakubovi Ujkovi,“ uzavřel Janáček.