Na začátku druhé třetiny bylo o osudu utkání defacto rozhodnuto. V čase 21.43 totiž ostravský Sládek zvýšil na 4:0. Hosté pak už dokázali jenom snižovat, na dostřel se ale vůbec nepřiblížili. „Zápas jsme si podle mě prohráli sami. Hodně gólů pramenilo z našich zbytečných chyb. Dopředu jsme měli šancí víc než dost, holt nám asi nebylo přáno. Doufám že to v neděli bude o hodně lepší,“ řekl Radek Krajcigr, českolipský útočník, který v utkání zaznamenal hattrick, který ho v kanadském bodování celé soutěže drží na třetím místě. Mezi střelci je zatím čtvrtý.

Desáté místo tak stále není jisté. Lípa musí čekat na výsledky Pardubic a v neděli 7. března pak v posledním utkání porazit doma Brno.

„Jestli v neděli a ve středu prohrají jak Pardubice tak Brno, tak budeme hrát další neděli pouze přátelák a udržení máme v kapse. Je ale taky dost možné, že bude rozhodovat právě poslední zápas s Hattrickem, kde pak budeme určitě potřebovat brát nějaké body,“ dodal na závěr Radek Krajcigr.

Ostrava – Čes. Lípa 9:4 (3:0, 3:2, 3:2)

Statistiky: 1. Klimscha (Herblich), 10. Pešat (Malajka), 20. Malajka (Pešat), 22. Sládek (Malajka), 34. Sládek (Pešat), 35. Klimscha, 46. Malajka, 57. Klimscha (TS), 59. Sládek (Hurta) – 26. Krajcigr, 36. Krajcigr, 49. Jirsa (Ekl), 54. Krajcigr (Ekl)

R: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0.

Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Tichý, Kadlec, Pastor, Slaný, Štěrba – Dzierža, Karel, Kopič – Jirsa, Vavruška, Krajcigr – Pařízek, Vlček, Ekl – Kalina.

Zdroj: Youtube