Slibovaná konkurence s Fábií R5 Dominikovi Nwelatimu bohužel nedorazila, a tak to měl zase celkem jednoduché a s přehledem zvítězil. Za ním se pořadí měnilo. Nakonec druhé místo vybojoval teprve junior Dominik Huráb (Toyota Yaris GR), který na třetí místo odsunul Miroslava Janoucha (Mitsubishi Lancer). Ve dvoukolkách si Dominikové pořadí prohodili, když zvítězil Huráb se silným Porsche Cayman před Nwelatim s VW Polo. Třetí skončil další junior Leoš Hradil (Honda Civic).

Souboj žen a dívek ovládla zkušená Nikola Halousková (Škoda Citigo) před Nikolou Morávkovou (Mitsubishi Colt) a třetí Terezou Kadlecovou (Škoda Felicia). O tom, že i dívky se dokáží na autodromu pěkně odvázat svědčí i to, že další favoritka na stupně vítězů Eva Pilecká rozbila svoji Toyotu Corolu v poslední zatáčce o svodidla.

Gepardi - Česká Lípa
FOTO: Výsledkové trápení hokejistů nekončí, play-off v ohrožení

Nejtěsnější souboje probíhaly tentokrát ve třídě 22 kde mezi vítězem a čtvrtým byly v součtu časů čtyř okruhů necelé tři sekundy. Nakonec se z vítězství radoval Lukáš Červený (Škoda 130LR) před Matyášem Mitánkem (Opel Adam), třetí místo vybojovala Nikola Halousková, za kterou o pouhé čtyři desetiny sekundy zaostal čtvrtý Pavel Maier (Ford Escort MK1).

Letošní šampionát se nám přehoupl do druhé poloviny a jak si vedou závodníci průběžně? Všechny čtyři závody ve své třídě vyhráli: Martin Donát (11), Dominik Nwelati (12), Tomáš Kudrna (42) a Dominik Nwelati (52). Velký náskok ve své třídě má Jozef Navrátil (31), a Leoš Hradil (32). Ve třídě 21 je nejúspěšnější Marek Hons, ve třídě 22 Lukáš Červený, ve třídě 41 bojují spolu Karel Coufal a Dominik Huráb. Nejvyrovnanější je to zatím ve třídě 51, kde spolu vedou Martin Řepka a Miroslav Janouch a o pouhé 3 body za nimi jsou Filip Řepka a Daniel Suk.

V absolutním pořadí zatím nenašel přemožitele Dominik Nwelati, který si tak zvyká na Fábii R5 před sezonou MČR v rally. Ve 2WD vede opět Dominik Nwelati, tentokrát těsně před Karlem Coufalem.

Příprava: Arsenal Česká Lípa U 19 (tmavší dresy) - Skalice u České Lípy 3:2.
PODÍVEJTE SE: Skalici chyběl trenér, Lokotka devět branek neřešila

Nejvíce bodů z 18 juniorů má Dominik Huráb, kterému však dýchá na paty Leoš Hradil. Třetí je Matyáš Mitánek.

V BobrCupu navýšila svůj náskok Nikola Morávková před Terezou Kadlecovou. Na třetím místě se osamostatnila Natálie Hurábová.

Další, v pořadí již pátý závod letošního sedmidílného seriálu ARS se uskuteční poslední únorovou sobotu opět na úplně jiné trati, než byly ty čtyři předchozí.