Předpověď počasí se tentokrát naplnila, a tak v sobotu ráno čekala na všechny účastníky sněhem poprášená trať. Ta dělala od prvních kol radost všem, kteří mají rádi jízdu smykem, a přinášela pořadatelům spoustu rovnání pneumatik ohraničujících trať.

Když i v průběhu měřeného tréninku lehce sněžilo, vypadalo to na pěkně „uklouzaný“ závod. Po první sérii však vysvitlo sluníčko a rázem se začala vyjíždět suchá stopa a všichni neustále zrychlovali. A zrodilo se velké překvapení.

Nevsadili by na něj

Díky skvělé jízdě ve třetí sérii si svůj životní úspěch vybojoval Jindřich Majer (BMW 2WD), na nějž by ráno na zasněžené trati nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. V poslední jízdě na druhé místo o celou sekundu odsunul skvěle jedoucího Václava Bumbálka (Mitsubishi), třetí pak skončil další závodník z kategorie 2WD Leoš Hradil (Škoda).

Dosavadní lídr seriálu Tomáš Hrazdíra byl jen v roli diváka a spolujezdce.

Velkým favoritem byl mladý Petr Semerád, ale jeho Mitsubishi bylo tentokrát proti.

Okruh v Sosnové již tradičně poskytuje zajímavá automobilová klání.

Souboje v kategorii 1 byly opět velice vyrovnané a dramatické, když vedoucímu Tomáši Jarosilovi (Citroen) upadlo rameno a jeho dosavadní 4 odjetá kola stačila jen na třetí místo ve třídě.

O vítězství si to rozdali Marek Hons (Peugeot) a Filip Strahal (Honda). Posledně jmenovaný se nakonec radoval z vítězství, když svého soka udolal v součtu časů 4 okruhů o 22 setin sekundy.

Kategorii 2 ovládl absolutní vítěz Jindřich Majer (BMW), ale i druhý Michal Suk (Ford) se neustále držel mezi nejrychlejšími piloty. Třetí skončil Aleš Gollner (Honda).

V kategorii 3 byl nejrychlejší Václav Bumbálek (Mitsubishi), který byl po druhé sérii i první absolutně a nebýt úžasné třetí jízdy Jindřicha Majera, mohl být právě on vítězem tohoto zajímavého závodu. O tři sekundy za ním skončil Michal Nový (Subaru). Pro třetí místo si tentokrát dojel Vít Martinovský (Subaru).

V té 4. opět kraloval Leoš Hradil (Škoda), který na druhé místo odsunul stále se lepšícího Lukáše Krupičku (Ford). Třetí místo pak vybojoval navrátilec Max Honig (Toyota).

Využili svých sil

Dosavadní lídr kategorie 5 Ondřej Zdražil nenašel přemožitele se svým krásným Renaultem 5 GT turbo, když za sebou nechal Dominika Jecha (Mini Cooper), jenž odrazil útok Tomáše Kudrny (BMW).

Další program
Autodrom Rally Série:
4 kolo: 16. prosince 2017
5. kolo: 20. ledna 2018
6. kolo: 10. února 2018
7. kolo: 4. března 2018
8. kolo: 24. března 2018

V kategorii 6 dal Petr Semerád (Mitsubishi třetí místo) svými problémy šanci dalším závodníkům. Nejlépe ji využil Miloš Feigl (Mitsubishi), který porazil druhého Ondřeje Šimka (Mitsubishi) o pouhých 79 setin sekundy.

Další, již čtvrtý závod Autodrom Rally Série se uskuteční v sobotu 16. prosince.

A pozor: prvních 60 přihlášených závodníků dostane od pořadatele vánoční dárek v hodnotě 1000,-Kč!

Takže neváhejte a přihlaste se do závodu, užijete spoustu adrenalinu a zábavy se skvělou partou jezdců letošní Autodrom Rally Série.

Petr Pavlát