VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lucie Vaníčková chce medaili z dospělých

Jablonné v Podj. - Petr Kopřivá chce postupnými kroky dovést svou svěřenku k úspěchům.

28.12.2007
SDÍLEJ:

Lucie VaníčkováFoto: Deník

Trenér může mít ideální plán pro postupné zlepšování výkonnosti svého svěřence, ale může mu to být nanic, pokud závodník nespolupracuje anebo je pravděpodobné, že bude chtít přejít k jinému trenérovi, ať už z jakýchkoliv důvodů (studium ve větším městě, nutná změna prostředí, pokažený vztah s dosavadním trenérem)
Nic z toho nehrozí (a přejme, aby nehrozilo nadále) dvojici Petr Kopřiva (trenér) – Lucie Vaníčková (atletka). Spolupráce mezi nimi funguje skvěle a Lucie cítí, že se může dostat k nejvyšším metám i z malého města, jakým Jablonné v Podještědí je.
A jaké jsou ty největší mety? Tak patří sem třeba OH v Londýně 2012. O Pekingu, kde se OH konají za rok, mluvit nechtějí. Nesnaží se nic uspěchat, ale naopak postupně zvyšovat Lucčinu výkonnost. Je to správná cesta. Vždyť kolik nadějí už promarnilo svou šanci, aby rychle dosáhly úspěchu.
Jaké povahové vlastnosti má mít sportovec, aby dosáhl velkého úspěchu?
P. K.: Tak určitě cílevědomost, ctižádost a trpělivost. Není to ani tak o tom talentu, ale jestli to má člověk v té hlavě srovnané. Jestli je ochoten pětkrát, šestkrát týdně chodit trénovat. Je to také hodně o pevné vůli.
A má tohle všechno Lucie?
P. K.:Já si myslím, že je díky těmto vlastnostem z Lucky sportovkyně okresu a atletka Libereckého kraje. Víte, Lucka nebyla velký talent. Neohromovala od začátku výkony. Ale u ní šlo právě o ten přístup. Poctivě trénuje. A tohle všechno jí snad dovede k cíli, kterým je olympiáda v roce 2012 v Londýně. A také bych chtěl říci, že Lucka je hodně snášenlivá, a tím, že se chová dobře k těm mladším, tak je pro ně obrovským vzorem.
Myslíte si, že si může Lucie ponechat takhle pěknou postavu, když chce patřit mezi nejlepší v disku či kouli?
P. K.: Já si myslím, že určitě. To je zažité v lidech, že vrhačky musí být trochu mohutnější. Ale třeba u toho disku je to vyloženě o švihu. Samozřejmě je tam potřeba nějaká síla, ale je to hlavně o rychlosti, o technice, o švihu a ne vždy o tělesné hmotnosti. Takže Lucka určitě postavou limitovaná není.
Když jste začínala s diskem nebo koulí, nestrašilo vás, že budete muset třeba časem přibrat na váze?
L. V.: Ne, to mě nestrašilo. I teď je vlastně spousta závodnic, které nejsou korpulentní. A jinak si nemyslím, že bych byla nějaké tintítko (usmívá se).
P. K.: Ta otázka tělesné hmotnosti je důležitější spíše v té kouli než v disku. Ale i tam se to dá nahradit. Zatímco některé koulařky těží ze své hmotnosti, tak Lucka zase těží ze své dobré odrazové průpravy. Takže všechno se dá určitým způsobem kompenzovat.
Nic se nemění, co se týká působení v Jablonném?
L. V.: Jsem tady spokojená. Nic mi tu nechybí. Mám tu podporu od rodičů. I tréninkové podmínky se tu hodně zlepšily. Nemám tedy důvod odcházet.
Vraťme se k ME do 22 let, které se konalo před půl rokem v maďarském Debrecínu. Jak ho teď vnímáte?
P. K.: Já vnímám jako úspěch to, že se tam Lucka dostala. To byl ten hlavní cíl. Na to, aby tam dosáhla na medailová umístění, na to ještě připravená nebyla. Jak jí znám, tak vím, že potřebuje vším projít. Málokdy přišla na MR a vyhrála. Na prvním MR se jí to nepovedlo. Příště už vyhrála. Všechno si potřebuje jakoby osahat. Takže ty zkušenosti z Debrecína může uplatnit příště.
Když zhodnotíme sezonu, vyšla podle představ nebo tam bylo i nějaké zklamání?
P. K.: Jsem spokojený, co se týče disku. Tam to dopadlo tak, jak jsme si před sezonou plánovali. Chtěli jsme posunout výkonnost za 50 metrů. To se povedlo. Těch závodů za 50 metrů bylo víc. I v podzimní části sezony, což je také důležité, protože to většina Lucčiných soupeřek neházela. V kouli k tomu posunu nedošlo. I když fyzicky na to připravená byla, jenže kvůli zranění ramene nemohla tolik trénovat. Uvidíme do budoucna, jestli kouli budeme brát jen jako doplňkovou disciplínu nebo se jí budeme věnovat trochu víc. To rameno tedy bylo jediným negativem téhle sezony.
L. V.: Možná to na MR dospělých mohlo být lepší. Byla jsem tam o pár centimetrů čtvrtá. To mě trochu mrzelo. Ale zase na druhou stranu jsem se polepšila o pět příček. S MR do 22 let jsem spokojená, protože jsem hodila rekord mistrovství. Takže celkově spokojenost.
Co bude vrcholem příští sezony?
P. K.: Další sezonu budeme brát jako takovou odpočinkovou. Lucka by měla mít dvě mezistátní utkání. Loučí se také s kategorií do 22 let. Rád bych, aby zopakovala dvě zlaté medaile, aby vylepšila své rekordy šampionátu, a aby získala medaili v kategorii dospělých, a to hlavně v disku na venkovním šampionátu. Samozřejmě, může se to podařit už v hale v kouli, ale já nechci, aby jí něco svazovalo.
I když olympiádu v Pekingu nemáte v plánu, řekněte nám pro zajímavost, kolik vám schází do limitu?
L. V.: Limit je kolem šedesáti metrů. Můj osobní rekord je 53 metrů. Takže těch sedm metrů je ještě hodně. V příštím roce bych chtěla stabilizovat výkony za tou padesátkou. A pak bych si hodně přála medaili z dospělých.
Dá se v téhle chvíli říci, jaké jsou možnosti Lucie, pokud tedy vydrží zdraví?
P. K.: Já nechci Lucčinu hranici vůbec ničím omezovat. Nikdy nikomu nechci brát ty nejvyšší ideály a ty nejvyšší cíle. Věřím, že Lucka má na to, aby jednou házela za 60 metrů, což už potom znamená účast na závodech jako je MS či olympiáda. Jak to bude dál, záleží na mnoha věcech. Taky jestli jí to bude ještě vůbec bavit.
L. V.: Samozřejmě tu jsou nějaké cíle, nějaké sny. Když to vyjde, budu samozřejmě ráda. Když ne, tak si řeknu: udělala jsem pro to všechno, co se dalo.
P. K.: Ještě k tomu chci podotknout, že jsem odmalička Lucce i ostatním vysvětloval teorii postupných cílů. Když začínala, tak první cíl byl získat medaili z krajského přeboru. To se povedlo. Pak se nominovat na MR. Také se to povedlo. Získat tam medaili, dostat se do reprezentace, na ME do 22 let. Všechno se povedlo. Teď uspět na ME a pak jednou příjde ta olympiáda.

Další zprávy z regionu najdete zde

28.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 7 200 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti péče o seniory (kromě péče o zdravotně postižené) Pracovník v sociálních službách. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 7200 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pečovatel/ka pracující v domácí péči, terénní služba. Akreditovaný kurz Pracovníka v sociálních službách. Řidičské oprávnění sk. B - používání služebního vozidla k přepravě ke klientům., Nabízíme: stravenky, První kontakt emailem nebo telefonicky!. Pracoviště: Kdp sluníčko, Liberecká, č.p. 67, 473 01 Nový Bor. Informace: Radka Svobodová, +420 606 061 165vpracovnídnyod7:00-15:00hod..

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 18 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/Servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Restaurace Na Rybníčku, Staré Splavy, Požadujeme, - spolehlivost, příjemné vystupování, - praxe v restauračním provozu a částečná znalost cizích jazyků výhodou, Plat 15 000,-Kč+ možnost odměn v závislosti na výkonu ( letní sezóna)., Nabízíme práci na dobu určitou, po zapracování možnost prodloužení., Pozice je vhodná i pro absolventy.. Pracoviště: Jarmila jelínková staré splavy, U Rybníčku, č.p. 195, 471 63 Staré Splavy. Informace: Jarmila Jelínková, +420 604 618 409.

Právo - Právo Právník 300 Kč

Podnikoví právníci Právník / Právnička. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Charakteristika činnosti: zajišťování metodické, konzultační a poradenské činnosti pro orgány města, legislativní zpracovávání návrhů právních předpisů města, koordinování vyřizování stížností, podnětů a petic, koordinování řešení složitějších otázek výkonu přenesené působnosti napříč jednotlivými útvary úřadu, připravování návrhů na uzavření veřejnoprávních smluv, vykonávání věcně a právně složitých agend zřizovatelských a zakladatelských funkcí, Místo výkonu práce:Městský úřad Česká Lípa, Týdenní pracovní doba:20 hodin, Odměna: 300,- Kč/hod., Požadavky: , -vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo a právní věda , -znalost zákona č. 500/2004 Sb., správní řád a teorie správního práva, zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků, zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, -dobrá orientace v právních předpisech z oblasti přenesené působnosti - zejm. na úseku všeobecné správy, pozemních komunikací a dopravy, územního plánování a stavebního řádu, živnostenského podnikání, životního prostředí a správního trestání, -velmi dobré komunikační schopnosti , -výborná znalost práce s MS Office, Uchazeč zašle přihlášku (vč. telefonního kontaktu) v obálce na adresu:, Městský úřad, oddělení personalistiky a mezd, nám. T. G. M. č. p. 1, 470 36 Česká Lípa, nebo stejně označenou obálku předá v podatelně městského úřadu., Lhůta pro podání přihlášky do:24.08.2018 - 12:30 hodin (osobně, poštou). Pracoviště: Město česká lípa, náměstí T. G. Masaryka, č.p. 1, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Málková, +420 487 881 116.

Výroba - Výroba Technici elektronici přístrojů, strojů a 25 000 Kč

Technici projektanti, konstruktéři v ostatních průmyslových oborech Konstruktér. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Nový Svět 915, Kamenický Šenov, , Požadavky:, - VŠ vzdělání technického/strojírenského směru, - Výhodou je předchozí strojní praxe nebo zkušenosti s konstrukcí svítidel, - Praktickou znalost některého z konstrukčních programů (2D nebo 3D)- AutoCad, Solidworks, - Znalost MS Office, - Znalost anglického nebo ruského jazyka , , Náplň práce:, - Zpracování technické dokumentace dle zadané koncepce a podkladů, - Tvorba konstrukce svítidla, - Spolupráce s ostatními konstruktéry a dalšími odděleními napříč celou společností, - Plnění zadaných dílčích úkolů v rámci své odbornosti, - Aktivní spolupráce na realizaci nových vzorků, zefektivnění výrobních procesů, standardizaci a unifikaci technologií a konstrukčních řešení. Pracoviště: Preciosa - lustry, a.s., Nový svět, č.p. 915, 471 14 Kamenický Šenov. Informace: Pavel Brzák, +420 488 113 244.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ulice Pod Špičákem v České Lípě bude jednosměrná.
1

Ulice Pod Špičákem bude po opravách jednosměrná

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

V Mimoni nahlédnete do světa vědy a techniky

Mimoň - Výstav, kdy je dovoleno dotýkat se exponátů, nebývá mnoho.

Z Jednot a konzumů do hypermarketů a diskontů. Češi zanevřeli na malé prodejny

/INFOGRAFIKA/ Pro paštiku a rohlík do večerky, pro zbytek do chrámů konzumu. V hypermarketech necháváme 46 procent výdajů za potraviny.

Začala výměna oken na radnici v Novém Boru

Nový Bor - V části památkově chráněné budovy radnice na náměstí Míru v Novém Boru začala výměna starých netěsnících oken. Práce, které budou postupně probíhat do konce září ve 4. a 3. patře, nijak neomezí provoz odborů Městského úřadu Nový Bor.

FOTO: Liberecká zoo slaví. Může se pochlubit vzácnými mláďaty

Liberec – Jeden z nejohroženějších velkých savců na světě nebo unikátní odchov ptáka, který „zazdívá“ samičku na vejcích. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT