Nejlepší čtyři družstva z „české" a nejlepší čtyři z „moravské" skupiny hrála v Praze. Další turnaje se odehrály v Novém Jičíně a Ervěnicích.

Družstvo Lokomotivy Česká Lípa složené převážně ze žáků ZŠ Lada Šluknovská hrálo mezi osmi nejlepšími týmy z České republiky na palubovce v Praze. Od trenérů mělo za úkol skončit do šestého místa, a tím se udržet v prestižní skupině.

Toto se hráčům České Lípy povedlo: na turnaji obsadili výtečnou třetí příčku!

„Družstvo zahrálo opravdu skvěle. Dařilo se zejména oporám našeho týmu smečařům Janu Pavlíčkovi a Martinu Benešovi, blokaři Jakubu Ratajovi a reprezentačnímu nahrávači Jirkovi Srbovi," zdůraznil koučJaroslav Linharta jeho trenérský kolegaJosef Vlasákjej doplnil: „Pochválit je potřeba celý tým za nadšený a bojovný výkon, zejména pak kapitána Jakuba Rataje za skvělou práci s týmem na hřišti. Družstvo výborně podávalo, dobře blokovalo a i na útoku bylo skvělé. Kluci se opravdu překonávali."

Další kolo ČP starších žáků se odehraje ve dnech 7. - 8. února. Ve skupině A budou hrát: Loko Česká Lípa, ČZU Praha , SKV Brno, Sokol Česká Třebová, Beskydy Frýdek Místek, Sokol Brno, TJ Nový Jičín a VK Ostrava.

Výsledky Lokomotivy:
ČZU Praha 1:2
VK České Budějovice 2:0
SK Prosek Praha 2:0
Sokol Brno 2:1
Sokol Česká Třebová  2:0
SKV Brno  1:2
ŠSK Beskydy Frýdek – Místek  1:2

Pořadí po 4. kole:
1.    SKV Brno
2.    Sokol Česká Třebová
3.    Loko Česká Lípa
4.    ŠSK Beskydy Frýdek Místek
5.    Sokol Brno
6.    ČZU Praha
7.    SK Prosek Praha
8.    VK České Budějovice
9.    TJ Nový Jičín
10.   VK Ostrava

Sestava Lokomotivy: Jakub Rataj, Jan Pavlíček, Jiří Srb,  Martin Beneš, Tomáš Hendrich, Martin Bartoníček, Jan Effler. Trenéři: Jaroslav Linhart a Josef Vlasák.