Program galavečera startuje ve čtvrtek 16. února úderem 18. hodiny, aby se sportovní fandové během následující hodiny a půl dozvěděli, kdo je tím nej sportovcem. O něm mohli rozhodnout čtenáři Českolipského deníku, kteří se zapojili do každoroční ankety. V tuto chvíli jsou všechny hlasovací kupony sečteny. Na adresu Deníku jich došlo více než čtyři sta a díky nim si některé nominované osobnosti a týmy sáhnou až na nejvyšší posty.

!!! Zájemci o vstupenky na tento galavečer si je mohou vyzvednout v redakci Českolipského deníku v Mariánské ulici !!!

Avšak ještě než zazní jméno absolutního vítěze, si hosté budou moci vychutnat bohatý kulturní program v režii agentury ČOK-CZ. Průvodcem celého večera bude moderátor Radek Šilhan, zazpívá Bohuš Matuš, na pódiu zazpívá Monika Agrebi a celá řada dalších. Stejně jako každý rok je významným partnerem město Česká Lípa v čele se starostkou Hanou Moudrou. Ta předá rovněž hlavní cenu

Zopakují vítězství?

Připomeňme, že za rok 2010 si vavříny v nejprestižnější kategorii jednotlivci dospělí odnesla již poněkolikáté českolipská plavkyně a reprezentantka Petra Chocová. Její loňské výsledky na Mistrovství světa v Šanghaji a nominace na olympijské hry v Londýně jí i tentokrát pasují na horkou kandidátku na vítězství.

Velké šance na výhru ale má rovněž manušická sportovní střelkyně Zuzana Šostková, která loni obsadila druhé místo a rok předtím se stala držitelkou nejcennějšího poháru pro jednotlivce.

V kategorii mládeže loni obsadili první dvě příčky sportovní střelci SKK Manušice, a to Gabriela Vognarová a Petr Plecháč. Skvělé výsledky dosadily na bronzovou příčku sportovní lezkyni SK Nový Bor Kateřinu Bělkovou.

V juniorské kategorii týmů si loni vychutnali vítězství mladí střelci z SKK Manušice, kategorii dospělých jednoznačně ovládly atletky z AC Česká Lípa. Nelze přehlédnout ani loňský triumf florbalového reprezentanta ČR, trenéra a vůdčí osobnosti klubu FBC Česká Lípa Štěpána Slaného, jenž se stal s jasnou převahou Sportovní hvězdou Deníku.

Šilhan: Těším se moc

Mluveným slovem bude celý večer doprovázet známý moderátor Radek Šilhan, který se podle svých slov vrací do České Lípy vždy velice rád.

„Těším se moc. Česká Lípa je město, kde je hodně kvalitních sportovců a taková místa já mám rád. V nadsázce budu tvrdit, že město, kde není kvalitní sport, se mi nelíbí. Navíc i po těch letech mám v Lípě pocit, že sami sportovci tu anketu chtějí a pokud jen trochu můžou, tak na vyhlášení přijdou, což třeba v jiných městech nebývá pravidlem,“ říká v krátkém rozhovoru pro Českolipský deník moderátor a zároveň i projektový manažer akce.

Jaké sporty vy osobně preferujete a sledujete?

„Jsem konzervativní a přiznám se, že mám rád ty tradiční, olympijské. Sám bych i v této anketě doporučoval dělení sportů na olympijské a těm ostatním bych nechal samostatnou kategorii. Ve světě je toto zcela běžné a třeba u nás na Sportovci roku také nevyhrávají cenu florbalisté, přestože byli třetí na mistrovství světa, a v popředí nenajdete sporty, jako radiový orientační běh a podobně. Prostě jsou neolympijské.“

Zkuste si zatipovat, kdo se stane králem Českolipska letos?

„Mojí favoritkou je i pro rok 2011 Petra Chocová. Předvedla dva výborné šampionáty, v létě zazářila na mistrovství světa v Šanghaji a v zimě plavala finále mistrovství Evropy ve Štětíně. Navíc jako první, oproti předpokladům, neboť se věřilo spíše Závadové a Baumrtové, vyplavala ostrý A-limit na olympijské hry v Londýně. Věřím a doufám, přestože už není plavecky nejmladší, že bude pokračovat její výkonnostní progress a zaplave si svůj kariérní vrchol právě letos v Londýně.“

Radek Valenta