Podobně jako uplynulou neděli proti Liberci předvedli i tentokrát českolipští florbalisté kvalitní výkon a sahali minimálně po remíze, vinou nedisciplinovanosti se však nakonec z východních Čech vrací s prázdnou.

Zápas to přitom byl vyrovnaný. Domácí hráli kvůli marodce teprve poprvé v sezoně a rozjížděli se přece jenom pomaleji.

Sokol Pardubice - FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)

Přesto se v desáté minutě jako první dokázal prosadit Kourek. Další pokusy hostitelů ovšem vynikající brankář Dvořák dokázal odrazit a přišla českolipská odpověď. Spilka sice v první šanci na brankovišti neuspěl, záhy ovšem zblízka poslal míček do šibenice po okamžité zadovce Štěrby.

Velkou šanci dostat se do vedení měli hosté na konci první třetiny. Krajcigr byl před brankou Haleše faulován, ale Novotného pokus o lakros při trestném střílení se s úspěchem nesetkal.

Hned po příchodu z kabin do druhé třetiny navíc udeřil Kourek přesnou ranou z rychlého brejku. Severočeši odpověděli i tentokrát okamžitě, když jednou rukou dopíchl míček do šibenice Halešovy branky Krajcigr.

Formánek pak sice bleskově vrátil favoritovi náskok, ale do šaten pardubické arény se i tentokrát odcházelo za nerozhodného stavu, když se po rychlé spolupráci s Jansou prosadil na bližší tyč hbitou dorážkou Dzierža.

Do třetí třetiny pak vstoupili lépe svěřenci trenérky Lenky Bartošové. V nadějných pozicích ovšem nedokázali počtvrté překonat domácího gólmana a následně sami pykali.

Doplatili především na zbytečná vyloučení. První nevinný faul Jirsy potrestal ve druhé minutě přesilovky přesnou ranou z křídla Teichman, o několik okamžiků později pak neudržel Novotný nervy na uzdě a vyfasoval od rozhodčích pětiminutový trest, zatímco pardubický Bílý po vzájemné potyčce pouze dvojku.

Dlouhou přesilovku nakonec florbalisté Sokola využili přesnou ranou Dleska a rozhodli o svém konečném vítězství 5:3.

Ke zdramatizování stavu pak nevedla ani českolipská hra bez brankáře. Zápasu v hokejové hale Pardubic přihlíželo 2 018 diváků.

Šanci na další reparát dostanou Českolipští už dnes, kdy v utkání na zimním stadionu před kamerami ČT Sport přivítají od 18:10 silnou Spartu.

Branky: 10. Kourek (Zozulák), 21. Kourek (Zozulák), 30. Formánek (Šmíd), 49. Teichman (Dlesk), 57. Dlesk (P. Pakosta) - 13. Spilka (Štěrba), 28. Krajcigr (Legner), 37. Dzierža (Jansa). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 4:3 + P. Novotný (CLI) 5 minut. Využití: 2:0. Střely na branku: 33:15. Diváků: 2018.

Radek Barkman