V pořadí pátou Velkou cenu v letošní sezoně veteránů stolního tenisu přivítalo Hostinné v Podkrkonoší. Účastnilo se jí celkem 185 hráčů a hráček z České a Slovenské republiky, mezi nimiž byli i čtyři zástupci českolipského okresu.

Na dvaceti stolech odehráli první Velkou cenu po mistrovství světa, které se v červnu uskutečnilo ve Španělsku.

Pro zajímavost: 18. Mistrovství světa se zúčastnilo 4 561 stolních tenistů ze 75 států z celého světa a čeští reprezentanti byli 13. nejúspěšnější výpravou se ziskem 1 zlaté a 3 bronzových medailí.

Karel Pácal, hráč Kamenického Šenova a účastník MS v Alicante, postoupil v Hostinném v kategorii M80 do semifinále a obsadil krásné 3. místo.

Další tři zástupci Českolipska hráli v kategorii M65. Ladislav Krsek ze Cvikova skončil na 23. místě a František Bříza prohrál o postup mezi osm nejlepších smolně 2:3 s Pištorou z Prahy.

Druhý hráč českolipské Lokomotivy, František Just, si už ve skupině zahrál s bronzovým medailistou ve čtyřhře z mistrovství světa Zdeňkem Balůžkem z Ostravy a vítězství 3:0 bylo velkým povzbuzením do dalších bojů. Nakonec František Just po čtyřech výhrách ve vyřazovacím pavouku celou Velkou cenu Hostinného vyhrál a potvrdil formu z mistrovství světa.

Další akcí, které se českolipští veteráni během letních prázdnin zúčastní, je velký mezinárodní turnaj v lázních Harkády v Maďarsku, který má velmi silné obsazení a koná se začátkem letošního srpna.