Další sportovci mají trochu odlišnou specializaci. A co tyto mladé naděje spojuje? McDonald's Olympic Hopefuls neboli projekt, který podporuje právě mladé a talentované sportovce.

Krátce po půl dvanácté si všichni zúčastnění ukázali, jak se vlastně s biatlonovou zbraní zachází a šlo se střílet. Několik modelových situací na střelnici předvedla osoba nejpovolanější – Veronika Vítková. Ať už s příjezdem na střelbu a odjezdem nebo jen tak na místě. Perfektně sladěným pohybům mohli ostatní sportovci jen těžko uvěřit.

Nebylo divu, jelikož s Veronikou se na střelnici sešli především vyznavači letních sportů: vícebojařka Kateřina Cachová, judista Lukáš Krpálek, moderní pětibojař Ondřej Polívka, rychlostní kanoista Lukáš Koranda a sjezdař na lyžích Adam Zika. Tito sportovci už ve svých kategoriích dosáhli vynikajících úspěchů a mají potenciál dosahovat úspěchů i mezi seniory.

Další tři sportovci jsou zařazení do „olympijské přípravky“, která podporuje čekatele na řádné členství a jsou to jachtařka Markéta Audyová, rychlostní kanoista Tomáš Janda a triatlonista Lukáš Kočař.

A jak dopadlo tréninkové střílení? S trochou nadsázky jde říct, že biatlonový sport našel několik nových adeptů na kvalitní střelbu. Například vícebojařka Kateřina Cachová trefila všechno, co mohla. Naopak vynikající judista Lukáš Krpálek neměl svůj den a netrefil vůbec nic. Ovšem roli akčního hrdiny si užíval náramně. Dobře zastřílel také Ondřej Polívka, v průměru měl tři z pěti.

Po střelbě se celá parta mladých nadějí přesunula na oběd do hotelu v Břízkách a odpoledne následoval workshop o komunikaci s novináři.

Do projektu McDonald's Olympic Hopefuls patří sportovci z celé České republiky a je to projekt celosvětový. V České republice má zatím pětiletou tradici a patrony jsou Lukáš Bauer a Martin Doktor.