V rámci mítinku se konal i pětiboj dorostenek a zúčastnily se i dvě závodnice z AC Česká Lípa.

Vloni ještě žákyně Gabriela Daníčková vstoupila do sezony opravdu rázně. Na mítinku si vedla náramně dobře a nasbírala v halovém pětiboji výborných 2854 bodů, a překonala tak 3 roky starý oddílový rekord Lucky Kalouskové. Druhá naše závodnice, též vloni ještě žákyně Barbora Vachtová, se poslední dobou potýká se zraněnou kyčlí, ale výkon 2450 bodů je i přes zdravotní handicap příslibem.

První disciplínou byl překážkový běh na 60 m a tuto trať zvládla Daníčková za 10,04 s (osobní rekord), Vachtová proběhla za 10,92 s. Skok vysoký Vachtové nevyšel, jen 139 cm bylo pro ni zklamáním. Zato Daníčková se blýskla skvělým dalším osobním rekordem 157 cm.

Ve vrhu koulí si spravila chuť Vachtová, její nový osobní rekord má hodnotu 9,91 m, Daníčková vrhla 9,30 a zaostala jen kousek za svým rekordem. Čtvrtou disciplínou byl skok daleký a v něm Daníčková zase útočila na osobní rekord, nakonec z toho bylo 464 cm.

Vachtová dala slabých 428 cm. Poslední disciplínou byl běh na 800 m a obě závodnice proběhly ve shodném čase 2:46,60 min. „Závod měl slušnou úroveň, i když bylo znát, že výkonnost je tu a tam ještě trochu jalová a bude ji třeba ještě dobrousit. Gabča předvedla velmi dobrý výkon a pokud by přidala ještě nějakých dvě stě bodů, mohla by mít šanci na mistrovství republiky“.

(jho)