„V České Lípě jsme odehráli velmi náročné a těžké utkání. Byl znát nedělní zápas s Mladou Boleslaví, který se tahal do poslední minuty a dohrávali jsme na dvě lajny. Vyždímal nás jak fyziky, tak emočně. Kluci prokázali velmi dobrý morál a i když to tolik nelepilo na hokejkách nebo nohy neběhaly, v hlavě byli v utkání a z tohoto pohledu vezeme z Lípy zasloužené body,“ pochvaloval si hlavní trenér Matěj Klucho.

Přestože šel Liberec do vedení, domácí vývoj v polovině prvního dějství otočili. Závěr však patřil opět hostům. „První třetina proti Lípě nebyla tak dobrá. Na druhou stranu domácí ji taky úplně nezachytili a nakonec jsme byli lepším týmem, což potvrdila střelecká převaha a vedení 4:2, kdy se nám povedlo dát tři góly v posledních pěti minutách,“ vracel se kouč k první části utkání.

V té prostřední byl k vidění pouze jeden gól. „Ve druhé třetině nás domácí těžce zatlačili a dostali pod tlak. Jen díky velkému srdci, odhodlání a brankáři Chladovi jsme inkasovali pouze jednou,“ oddechl si Klucho.

Třetí třetina patřila Faksovi. „V posledním dějství se obraz hry úplně nezměnil a Lípa byla pořád více na balonu, ale netvořila si tak výrazné šance. Naopak my jsme hrozili z brejků a během dvou minut se nám povedlo dva z nich proměnit a díky Kubovi Faksovi jsme odskočili ve skóre. Když jsme pak kolem 53. minuty ubránili oslabení 5 na 4 a následně 5 na 3, cítil jsem z týmu, že věří a je si jistý, že zápas dotáhneme do vítězného konce,“ přiznal kouč.

Českolipští florbalisté doma podlehli v derby zápase Liberci 3:6.
PODÍVEJTE SE: Florbalistům Mikuláš nic nenadělil, ztratili i druhé derby

Českolipský výběr byl logicky zklamanější. „Zápas nám ukázal, že vždy nevyhrává lepší tým, ale bohužel produktivnější. Během utkání jsme měli několik vyložených příležitostí, zápas jsme mohli strhnout na svou stranu, ale bohužel se tak nestalo. Soupeř byl v těchto ohledech daleko přesnější a využil šance, které jsme mu nabídli. Ze zápasu se musíme poučit a v tréninku dát větší důraz na koncovku,“ řekl Radek Krajcigr, útočník České Lípy, která je v tabulce aktuálně desátá.

„Věřím, že pokud s týmy okolo nás budeme bodovat, pak bychom se mohli vyhnout záchranářským bojům. Myslím si ale, že to opět bude boj do posledního kola,“ uzavřel vše.